Príbeh cancákov putujúcich na FESTroverMOOT

Skauting

Cancák v skautskom svete predstavuje malý zošit alebo zápisník, ktorý putuje so skautom alebo skautkou z akcie na akciu. Do cancáku sa zapisujú zážitky z akcie, ktoré sa môžu doplniť o fotky, cestovné lístky.

Rovering je o zážitkoch a na druhom plánovacom stretnutí Festrover mootu sme spomínali na zážitky z našich začínajúcich roverských čias. Zasmiali sme sa, lebo niektorí z nás si spomenuli na cancáky. Povedali sme sa si, že sa pokúsime túto tradíciu oživiť a tak sme kúpili 5 čiernych zošitov. Spísali svoj pohľad na rovering, doplnili pár riadkov o sebe a svojich zážitkoch. 5 cancákov sme poslali do sveta. Vytvorili sme niekoľko trás, ktoré vedú do všetkých kútov Slovenska (Bratislava, Žilina, Banská Bystrica, Spišská Nová ves, Prešov).

Každý kto dostane poštou cancák má 3 dni na to, aby ho poslal ďalej. Vždy nám dajte vedieť mailom (program@skauting.sk), kde sa ktorý čierny zošit so zápiskami o roveringu nachádza.

Vieme že bol už u Šupa v Bystrici, Filipa v Trstenej, Wikipédia v Bystrici, napísala o sebe pár riadkov aj Anna-Mariya z Košíc aj Fany a Lula z Bratislavy, jeden cancák sa zastavil aj u Petry v Žiline.

Spravme čo najväčšiu sieť a posielajme cancáky ďalším roverom a roverkám. Podarí sa nám vytvoriť hustú sieť roveringu?

Pozri si ako taký cancák vyzerá

VIAC INFORMÁCII HĽADAJ NA WWW.ROVERMOOT.SKAUTING.SK