Opäť na hraniciach: 87. zbor Bufinky Trenčín – Vlársky priesmyk

Reportáž, Skauting
4762

Záver nášho celotýždňového putovania patril nášmu už známemu táborisku, kde sme boli na začiatku našej Tour. Tento krát však 31tku vystriedali Bufinky z Trenčína: Kedže čas bol už pokročilí, únava v značnom štádiu a táborníci na odchode na výlet, tak sme sa zdržali len veľmi krátko.

Fantómovia a piráti

„Naša etapová hra je podľa filmu Final fantasy, kde deti bojujú proti fantómom a snažia sa ich poraziť. Počas tábora musia získať štyri esencie života, ktoré na záver odovzdajú doktorovi Sidovi“ objasnil chlapčenský program Syseľ, radca družiny Vlkov. Dievčatá sa zasa snažia počas cestovaní po svete a spoznávaní nových krajín pomôcť posádke nájsť strateného piráta s pokladom. Etapovka je podľa filmu Piratí Karibiku.

Bufinky a Vlára

Na tému táboriska sa Dodo spýtal Vlka: „Každý druhý rok sa snažíme striedať táborisko. Máme jednu už zaužívané v Kubrici, kde sme každý druhý rok. Tu vo Vlárskom priesmyku sme prvá krát. Za výhodu tohto táboriska považujem veľkú rieku a luxusné wc.“

A to je koniec priatelia

Bola už tma, keď sme vykladali veci z auta v Bratislave na ústredie. Boli sme maximálne unavení. Mali sme za sebou veľa kilometrov a ešte viac rôznych zážitkov vďaka ktorým sme mali možnosť spoznať naše zbory, vidieť ako to v nich funguje a v neposlednom rade pozrieť si naše krásne Slovensko. Bol to pekný týždeň na ktorý sa len tak skoro nezabudne.
Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí prijali výzvu „Ukážte svoj tábor svetu“ a zavolali nás k sebe, aby nás aspoň takto na chvíľu mohli pohostiť tou ich pravou a jedinečnou táborovou atmosférou. Prajeme vám ešte veľa úspešných letných táborov.


Autor fotografií: Matúš Gago – Vlk