11. stredoeurópske jamboree sa blíži

Pozvánka, Skauting
2064

Tešíš sa na leto? Tento rok je dôvod tešiť sa dvojnásobne, lebo okrem tábora máš jedinečnú možnosť zúčastniť sa 11. stredoeurópskeho jamboree, ktoré bude na Slovensku.

Na čo všetko sa môžeš tešiť?

Napríklad na desiatky zahraničných skautiek a skautov, ktorí k nám zavítajú počas letných prázdnin na jamboree. Hlásia sa nám skauti a skautky z celej Európy – od chladnej Škandinávie až po slnečný Jadran, od zeleného Írska až po Čierne more. Spoločne s nimi zažiješ jedinečnú atmosféru medzinárodného skautského stretnutia, ktoré bude zároveň najväčšou skautskou akciou na Slovensku za posledných 8 rokov. Celú atmosféru podujatia dotvorí prostredie Nízkych Tatier a Svarínskej doliny, ktorou preteká Čierny Váh. Okrem tohto všetkého sa môžeš tešiť na vynikajúci program, ktorý si pre teba pripravili organizátori a bude sa niesť v znamení živlov.

Stránka jamboree.sk predstavuje v malom miniseriály členov tímu, ktorí sa podieľajú na príprave tejto obrovskej akcie.

Zaži živly už toto leto na jamboree!

Program na jamboree bude postavený na symbolike piatich živlov. Piatich? Áno, piatich. Väčšina z nás pozná štyri základné živly, ale my sme ich doplnili piatym, skautingom. So živlami bude prepojených päť hlavných programových blokov. Vo voľnom čase na jamboree si môžeš spoločne so svojou družinou užívať mimoblokové aktivity, čajovňu, herňu so spoločenskými hrami alebo plniť jamboree odborku. Počas večerov bude pre účastníkov pripravený program vo forme koncertov, diskoték, premietaní filmov a množstva ďalších zaujímavých aktivít. Ako čerešnička na torte je v našom programe Festival kultúr, kde budeš mať možnosť spoznať národné zvyky a tradície jednotlivých zúčastnených krajín, ochutnať národné špeciality, zahrať si skautské hry obľúbené v susedných krajinách, pozrieť si kultúrne vystúpenia počas večera alebo sa zapojiť do medzinárodných športových súťaží a turnajov.

Na vode sú skauti ako doma. Vo vodnom bloku sa môžeš tešiť na plachtenie na Liptovskej Mare, kanoistiku, kajakovanie, futbal s loďkami alebo rafting na divokej vode.

[clear]

V aktivitovom bloku venovanom Zemi sa môžeš tešiť na vysokohorskú turistiku v Nízky Tatrách. Skupiny účastníkov sa spoločne vydajú v ústrety hlbokým dolinám a hustým lesom, plným divej zveri a jedinečnej flóry. Na konci cesty ti bude odmenou nádherný výhľad na malebnú krajinu.

[clear]

Vo vzdušnom bloku sa budú môcť účastníci oboznámiť s jedným z našich najúspešnejších projektov Slovenského skautingu – Odklínanie hradov. Okrem toho budú mať účastníci možnosť zapojiť sa do rôznych spôsobov pomoci svojmu okoliu. Od značkovania lesnej cesty v národnom parku, po pomoc v skanzene alebo sadenie stromčekov na mieste kalamity.

[clear]

Ohnivý blok bude plný adrenalínu a športového zápalu. Počas jedného dňa si vyskúšaš množstvo netradičných športov – lakros, indiaca, ringo, frisbee ultimate a intercross čakajú len na teba. Adrenalín v tebe rozprúdi lanové centrum s lanovkou, stavaním debien do výšky, opičou dráhou a rytierskym chodníkom.

[clear]

Počas bloku venovanému skautingu sa priučíš pôvodným skautským zručnostiam, tradičnej i netradičnej skautskej praxi, oboznámime ťa s tradičnými slovenskými remeslami a budeš si môcť vyrobiť niečo pre seba alebo svojich kamarátov.

[clear]

Neváhaj, vezmi svoju družinu a radcu!

Verím, že málo skautov a skautiek odolá programu 11. stredoeurópskeho jamboree. Od januára už beží na našej stránke registrácia, kde sa môžeš spoločne so svojím oddielom registrovať. Registrovať sa môžete do 30. apríla, ale neodkladajte si tona poslednú chvíľu. Počet účastníkov je obmedzený. Aj keby sme chceli sprístupniť jamboree všetkým záujemcom, nemáme na to kapacitu. Takže momentálne sa musíme riadiť zákonom džungle a kto skôr príde a zaregistruje, ten má svoje miesto isté.

Jamboree na Slovensku môžeš zažiť len raz, tak nepremárni túto šancu!

Kto sa môže registrovať?

Registrovať sa môže len kompletná skupina účastníkov, ktorá má jedeného vedúceho skupiny (18+) a deväť účastníkov vo veku 13 – 17 rokov.

Nie je vás dosť?

Ak sa chcete jamboree zúčastniť, ale nie je vás dosť na to, aby ste utvorili skupinu 9+1, ozvite sa nám na náš mail jamboree@skauting.sk alebo kontakty uvedené na stránke www.jamboree.sk.

Váš organizačný tím

 

Päť dobrých dôvodov, prečo ísť na jamboree:
1) Bude to najväčšia skautská akcia na Slovensku za posledných osem rokov.
2) Na jamboree máte jedinečnú možnosť stretnúť sa so skautmi z celej Európy.
3) Toto jamboree bude jednou z cenovo najdostupnejších akcií s medzinárodnou účasťou.
4) Akcia je situovaná do malebného predhoria Nízkych Tatier.
5) Program! Rafting, jachting, lanové dráhy, vysokohorská turistika a nesmie chýbať ani Odklínanie hradov.

ZDIEĽAŤ