Nová príručka pre lídrov a dôstojníkov

  Skauting
434

Predstavujeme vám novú príručku pre rangerov a rengerky s názvom Dôstojnícky kurz! V súčasnosti ide o najkomplexnejší vzdelávací materiál pre záujemcov o dosiahnutie hodnosti líder a súčasne vodnoskautskej hodnosti dôstojník.

Komu je príručka určená

Príručka Dôstojnícky kurz je určená všetkým budúcim lídrom a dôstojníkom. Čitatelia v nej nájdu spracované všetky témy líderskej rangerskej školy a niekoľko nadstavbových vodnoskautských tém (určených predovšetkým pre účastníkov vodnoskautského dôstojníckeho kurzu). Príručka je preto vhodná v rovnakej miere pre peších aj vodných skautov, pre každého, kto sa bude pripravovať na lídersku alebo aj dôstojnícku skúšku.

Kto príručku pripravil

Príručku pre vás pripravil tím Námornej akadémie vodných skautov (NAVS) v spolupráci s autormi z Rady pre vzdelávanie Slovenského skautingu. Autorský kolektív sa snažil dosiahnuť snúbenie univerzálnych aj špecializovaných skautských znalostí. Tak ako iné publikácie NAVS, ani táto nemá ambíciu byť iba „materiálom“ ku skúške, ktorý po kurze odložíte a zabudnete naň. Naopak, príručku sme zostavovali ako zdroj užitočných informácií pre každodenné činnosti lídra a dôstojníka, ku ktorému je možné vracať sa.  

V čom je príručka „EXTRA“

Okrem “predpísaných” tém v príručke nájdete predstavenie netradičnejších problematík (predovšetkým rozšírená kapitola psychologického minima). Tie síce nie sú predmetom líderskej skúšky, ale tím autorov ich považuje za užitočné. Reflektujú totiž svet detí v dnešnej dobe, ako aj záťaž a nároky na vykonávanie funkcie zástupcu vodcu (či vodnoskautského kapitána). Účastníci kurzov NAVS ich preberanie pozitívne reflektovali, preto sme sa rozhodli zaradiť ich aj do tlačenej verzie príručky Dôstojnícky kurz.

Ako si príručku zaobstarať

Príručku je možné zaobstarať dvoma spôsobmi:

  • kúpou v Scoutshope – môžete si ju kúpiť spoločne s príručkou NAVS pre radcov a kormidelníkov s názvom Kormidelnícky kurz: nájdeš tu.
  • prihlásením sa na Dôstojnícky kurz NAVS v rámci podujatia TRITON (organizovaný každoročne), kde účastník príručku dostáva automaticky pri nástupe na kurz (viac info tu)
ZDIEĽAŤ