Vyberte si svoju vlakovú trasu a pomôžte rozdávať radosť a nádej spolu s Betlehemským svetlom

  Skauting
1044
Skauti a skautky zo 70. zboru z Bratislavy pred odchodom vlaku ŽSSK na trasu Bratislava-Košice. Foto: Slovenský skauting/Marián Suvák

Vydajte sa aj tento rok na tradičnú cestu vlakom spolu s Betlehemským svetlom a rozdávajte radosť a nádej na jednej z mnohých vlakových trás po celom Slovensku. Tento rok sú pripravené tradičné vlakové trasy, kde veríme, že sa nám podarí Betlehemské svetlo rozviesť do všetkých kútov Slovenska.

Pre rok 2023 pripravujeme viac ako 25 vlakových trás, na ktorých sa zúčastnia 3-členné skautské hliadky, aby na jednotlivých vlakových staniciach mohli odpaľovať Plamienok z Baziliky Narodenia Pána v Betleheme a tak spolu s ním šíriť radosť a nádej.

Presný harmonogram vlakových trás sa každoročne upravuje podľa aktuálne vydaného grafikonu a inak tomu nebude ani v tomto roku. Menšie, no i väčšie zmeny sa nám v tohtoročných úpravách nevyhli a preto môže dôjsť na niektorých vlakových spojeniach aj k výraznejším časovým posunom.

  • Vlakový rozvoz sa uskutoční v sobotu 16. 12. 2023.

Na tento významný deň hľadáme dobrovoľníkov spomedzi členov Slovenského skautingu, ktorí by pomohli rozviesť svetielko po celom slovensku pomocou vlakov.

Vedúci posádky môže prihlásiť svoju 3-člennú skautskú hliadku najneskôr do utorka 22. novembra 2023 prostredníctvom tohto formulára. Pri prihlasovaní prosím nezabudnite vypísať všetky potrebné údaje.

Priebeh prihlásenia

  • Prihlásenie hliadky na rozvoz Betlehemského svetla 2023 prostredníctvom formulára (do 26. 11. 2023)
  • Uzavretie prihlasovania a zatriedenie prihlásených hliadok na jednotlivé vlakové trasy (do 28. 11. 2023)
  • Kontaktovanie prihlásených hliadok a zber údajov potrebných pre zabezpečenie prevozu (do 30. 11. 2023)
  • Hľadanie vlakových hliadok na pokrytie neobsadených trás

Upozornenie

Vzhľadom na zvýšený záujem o niektoré, zväčša hlavné trasy nepovažujte odoslanie formulára za prihlášku, ktorá vám účasť na vami želanej trase zaistí. O pridelení trasy budete informovaní e-mailom.

Nezabudnite

Považujte za tú pravú výzvu doniesť Svetlo pokoja a radosti niekam tam, kam sa len tak ľahko dostať nemôže!

Koordinátor Betlehemského svetla na Slovensku
ZDIEĽAŤ