Všetci sú u nás vítaní

  Skauting
1028
Foto: Roman Kortiš

Každý jeden člen Slovenského skautingu je pre nás dôležitý! Slovenský skauting chce každému svojmu členovi dopriať všetky zážitky, ktoré je možné na skautingu zažiť. Nebojte sa a registrujte vo svojich oddieloch a zboroch tiež deti, ktoré prišli z Ukrajiny a my sa Vám budeme snažiť pomôcť čo najviac. Aj deti z Ukrajiny a deti zo sociálne slabšieho prostredia sú u nás vítané. Vytvorme im preto spoločne priestor, kde budú tieto deti prijaté.

Slovenský skauting sa rozhodol materiálne podporiť a pomôcť všetkým, ktorí to v Slovenskom skautingu v roku 2023 potrebujú.

Ak máte vo svojom zbore, oddiele alebo družine dieťa, ktoré pochádza z Ukrajiny, určite sa nám ozvite. Každé dieťa, ktoré pochádza z Ukrajiny môže získať od Slovenského skautingu balíček základného skautského vybavenia, ktorý pomôže deťom sa aktívne zúčastňovať skautských akcií. Každý oddiel, ktorý požiada o tento typ pomoci a podá týmto deťom pomocnú ruku, získa od nás ďalší balíček skautského vybavenia do svojho oddielu alebo zboru zadarmo.

Taktiež ak máš vo svojom zbore, oddiele alebo družine člena, ktorý pochádza zo sociálne slabšej rodiny a vedeli by sme mu pomôcť skautským vybavením, neváhaj sa nám ozvať. Tvojmu členovi vieme poslať balíček, ktorý obsahuje základné skautské vybavenie. Tento balíček pomôže tvojmu členovi zúčastňovať sa na vašich skautských akciách. 

Balíček skautského vybavenia bude obsahovať veľa potrebných skautských vecí, ktoré dieťa využije pri svojich skautských dobrodružstvách.

Je nutné splniť len jednu podmienku, a to je registrácia do Slovenského skautingu na rok 2023!

V prípade potreby pomoci nám napíšte na: 

  • mail: sluzba@skauting.sk
  • predmet: POMOC UA DEŤOM / SOCIÁLNE SLABŠÍM
  • text: Uveďte prosím názov zboru a meno dieťaťa, ktorému by ste chceli pomôcť.

V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať.

Autor: Denisa Bradiaková – Člečo