Príbeh Radcovského fóra 2022

  Reportáž, Skauting
1859
Foto: Vladimír Ambróz

Radcovské fórum, najväčšia národná akcia s dlhoročnou tradíciou, sa tento rok opäť konala v prezenčnom móde, a to 15. až 18. septembra, kedy sa v areáli Drienok v Mošovciach stretlo vyše 100 mladých ľudí, aby prežili nezabudnuteľné zážitky, našli nové priateľstvá a inšpirovali sa množstvom praktických prednášok a workshopov. Pozrite sa s nami, ako vyzeralo Radcovské fórum a čo sa dialo počas štyroch dní.

Foto: Vladimír Ambróz

Téma Radcovského fóra 2022 sa niesla v duchu dedinského prostredia, kde úlohou účastníkov bolo bojovať s problémami, ktoré môžeme zažiť aj v bežnom živote. Myšlienkou tohto roka bola jednota ľudí a to, že aj jednotlivec vie urobiť malé kroky, ktorými svoje okolie dovedie k veľkej zmene.

Foto: Vladimír Ambróz

Nechýbali ani tradičné skautské hry, ktoré nabrali na atmosfére vďaka množstvu účastníkov, ktorí sa Radcovského fóra ročne zúčastnia. Účastníci mali možnosť stretnúť inšpiratívnych skautov z celého Slovenska. Nadobudli nové priateľstvá, skúsenosti a zážitky na celý život. Či už to bolo prácou v skupinách, alebo pri hrách, kde sa zúčastnil úplne každý. Radcovské fórum je jednou z akcií, z ktorých každý odchádza s množstvom nových priateľstiev.

Foto: Vladimír Ambróz

Ako každý rok, tak aj tento, mali účastníci možnosť pracovať na svojich nápadoch a posúvať svoje myšlienky medzi ostatných. Rozvíjanie, nielen kreatívne, ale aj sebaprezentovanie a presadzovanie svojich nápadov bolo súčasťou programu a pestrých aktivít, pripravených pre aktívnych radcov a radkyne.

Foto: Vladimír Ambróz

Workshopy a družinové nápadníky v rámci programu slúžia účastníkom na načerpanie nových skúseností a nápadov, ktoré si môžu preniesť do vlastných družín, oddielov a zborov. Ponuka je vždy veľmi pestrá a každý účastník má možnosť výberu.

Foto: Vladimír Ambróz

Pre osvieženie programu Radcovské fórum ponúka prednášky od externistov. Každá prednáška sa venuje inej problematike a účastníci nadobudnú informácie k danej téme od odborníkov. V rámci prednášok prebiehajú diskusie, počas ktorých sami účastníci môžu prispievať vlastnými skúsenosťami a zážitkami z praxe. 

Foto: Vladimír Ambróz

Každoročnou tradíciou Radcovského fóra je protest, ktorý je obľúbenou aktivitou veľkého množstva účastníkov. Akcia naberá na atmosfére každou etapovou časťou programu. 

Foto: Vladimír Ambróz

Skvelí ľudia, dobrá nálada, zábava, smiech, zážitky a dobrodružstvo. TO JE RADCOVSKÉ FÓRUM. 

Autor článku: Lucia Majanová, členka tímu RF

ZDIEĽAŤ