Spoznali sme Družinu roka 2022

  Reportáž, Skauting
1897
Foto: Matúš Mahút - Korba

Jeden z posledných víkendov tohto školského roka bol venovaný finále Družiny roka, najprestížnejšej celoslovenskej medzidružinovej súťaži Slovenského skautingu, ktoré sa konalo v Terchovej. Po 4 náročných online kolách sa ho zúčastnilo šesť družín s najväčším počtom bodov. Pozrime sa na to, ako vyzeral rebríček, kto sa prebojoval do finále a ako to nakoniec skončilo.

Finále Družiny roka 2022 sa konalo 17. až 19. júna v malebnej obci Terchová, v ktorej sa stretli družiny od Bratislavy až po Košice, aby zabojovali o titul Družina roka. Dlho očakávaného víkendu sa tak zúčastnilo šesť najlepších družín z celého Slovenska! 

Súboj medzi družinami bol napínavý už počas 4 online kôl, v ktorých družiny čakalo dokopy 48 otázok a 18 dlhodobých úloh v to do liste. Online kolá preverili vytrvalosť, kreativitu, schopnosti a vynaliezavosť všetkých zapojených družín. V poslednom online kole záležalo na každom bode a mnohé družiny bojovali až do poslednej minúty. 

Na samotnom finále sa zúčastnilo šesť družín, ktoré si zmerali svoje sily, preukázali svoje vedomosti a zručnosti a predviedli svoju kreativitu. Víkend sa niesol v harmonickom a priateľskom duchu, počas ktorého mali družiny možnosť nájsť nové priateľstvá, utužiť tímového ducha, spoznať vlastné hranice a nahliadnuť do svojho vnútra.

Všetkým zúčastneným družinám gratulujeme, pretože samotná účasť na finále svedčí o ich tímovom duchu, súdržnosti a vytrvalosti. Byť jednou zo šiestich najlepších družín na Slovensku je veľký úspech. Teraz vám ich predstavíme.

Titul Družina roka 2022 si tento rok odniesla družina Medvede zo 45. zboru Posledného spojenectva Veľké Zálužie. Je to prvá víťazná chlapčenská družina po šiestich rokoch. GRATULUJEME! Rozhovor s víťazmi nájdete na tomto odkaze.

Foto: archív družiny Medvede

Druhé miesto obsadila družina Surikaty z 80. zboru Ginko Piešťany. 

Foto: Matúš Mahút – Korba

Na tretie miesto sa prebojovala družina Svište zo 68. zboru Biele vrany Košice.

Foto: Matúš Mahút – Korba

Štvrté miesto získala družina Ježkovia v pohode zo 64. zboru Štefana Kluberta Levoča.

Foto: Matúš Mahút – Korba

Predposledné, piate miesto patrí družine Gama z 91. zboru Prieskumníci, z Bratislavy.

Foto: Matúš Mahút – Korba

A nakoniec šesticu finalistov uzatvorila družina Líšky zo 70. zboru Bizón víťazí, z Bratislavy.

Foto: Matúš Mahút – Korba

Celé finále Družina roka 2022 sa nieslo v príjemnej atmosfére, za čo patrí veľká vďaka nie len zúčastneným družinám, bez ktorých by sa akcia nekonala, ale aj celému realizačnému tímu  Družiny roka, ktorý stál za prípravou a realizáciou online kôl aj víkendového finále. Týmto máme ďalší úspešný ročník za nami a tešíme sa na to, čo nám prinesie ten ďalší!

Foto: Matúš Mahút – Korba

 

predsedníčka Programovej rady Slovenského skautingu
ZDIEĽAŤ