Vyberte si svoju vlakovú trasu a rozdávajte spolu s Betlehemským svetlom radosť

  Pozvánka, Skauting
1585
Posádka na vlakovej trase Bratislava – Prievidza. Rok 2017. Foto: Marián Suvák

Pevne veríme, že v sobotu 18. decembra 2021 sa od skorého rána rozbehnú vlaky so skautskými posádkami, aby šírili Betlehemské svetlo po Slovensku. Ak to bude možné a aktuálne opatrenia to dovolia, tak v priebehu dňa ho doručia po takmer 30 hlavných i vedľajších železničných tratiach do viac ako 300 miest a obcí od západu po východ a od juhu až po sever. Postupne na celom území Slovenska budú v jednotlivých mestách zažínať svetielka ako články reťaze, aby krátko pred polnocou vytvorili Reťaz svetla a symbolicky tak spojili celé Slovensko.

Na tento deň hľadáme na jednotlivé vlakové trasy (presný harmonogram pripravujeme) dobrovoľníkov spomedzi členov Slovenského skautingu, ktorí by pomohli rozviezť svetielko do miest na spomínaných vlakových tratiach.

Vedúci posádky môže prihlásiť svoju troj člennú skupinku najneskôr do nedele 21. novembra 2021 prostredníctvom tohto formulára. Pri prihlasovaní prosím nezabudnite vypísať všetky potrebné údaje.

Plán A

Vlakový rozvoz je súčasťou „plánu A“, ktorý predpokladá s priaznivou situáciou a minimom obmedzení v bezprostrednom období pred a počas jeho samotnej realizácie. Chceme byť pripravení a ak to pôjde, tak chceme priniesť Betlehemské svetlo zo západu na východ tak ako pred rokom 2020. Aj keď možno hovoriť o predbežnom výbere posádok trás vlakového rozvozu, ktorý sa za nepriaznivej situácie neuskutoční, tak i tak, prosím, považujte tento formulár za záväzný.

Priebeh prihlásenia

  • Prihlásenie hliadky na rozvoz Betlehemského svetla 2020 prostredníctvom formulára (do 21.11. 2021)
  • Uzavretie prihlasovania a zatriedenie prihlásených hliadok na jednotlivé vlakové trasy (do 23.11.)
  • Kontaktovanie prihlásených hliadok a zber údajov potrebných pre zabezpečenie prevozu (do 31.11.)
  • Hľadanie vlakových hliadok na pokrytie neobsadených trás

Upozornenie

Vzhľadom na zvýšený záujem o niektoré, zväčša hlavné trasy nepovažujte odoslanie formulára za prihlášku, ktorá vám účasť na vami želanej trase zaistí. O pridelení trasy budete informovaní e-mailom.

Nezabudnite

Považujte za tú pravú výzvu doniesť Svetlo pokoja a radosti niekam tam, kam sa len tak ľahko dostať nemôže!

Koordinátor Betlehemského svetla na Slovensku
ZDIEĽAŤ