Hľadáme „správne rovnošaty“! Nemáš ju náhodou doma v skrini?

  Skauting
3145

Rovnošatová komisia Slovenského skautingu len nedávno kompletne sfinalizovala kapitolu 15 Organizačného poriadku, ktorá sa venuje práve skautskej rovnošate. Dostáva sa tak do svojej ďalšej fázy pôsobenia a vydáva sa hľadať tzv. Správne rovnošaty.

Posledným chýbajúcim veľkým dielikom 15. kapitoly bola časť o vodnoskautskej rovnošate, ktorá je aktuálne doplnená a od apríla už aj schválená. Kapitola je tak kompletná a komisia môže prejsť z korekcie tohto OP k propagácii správneho nosenia rovnošaty.

Pošli nám fotku svojej rovnošaty a získaj nášivku

Rozhodli sme sa hľadať po Slovensku Správne rovnošaty, možno máš aj ty jednu takú u seba v skrini. Pošli nám svoju fotku, na ktorej máš rovnošatu oblečenú (povinné + prípadne voliteľné súčasti). Pozor, aby bolo na fotke vidieť aj teba. My následne zhodnotíme, nakoľko tvoja rovnošata zodpovedá jednotlivým častiam predpisu, a ak bude v skutočne ukážkovej kondícii, získaš od nás jedinečnú nášivku, ktorú si môžeš prišiť do priestoru pre príležitostné nášivky. Budeš tak majiteľom ukážkovej rovnošaty a pevne veríme, že sa zároveň staneš aj inšpiráciou pre druhých.

Ako na to

  • Pošli nám minimálne 3 fotografie svojej rovnošaty (komplexný pohľad na ňu, detail pravého a ľavého rukáva) na e-mailovú adresu rovnosatova.komisia@skauting.sk. Daj si záležať na tom, aby bolo všetko dobre viditeľné a fotky boli kvalitné.
  • Keď príde tvoja rovnošata na rad, zhodnotíme, či sa stávaš majiteľom príležitostnej nášivky „Správna rovnošata“.
  • Výsledok spolu s podrobným hodnotením ti zašleme na e-mail. To súčasne bude zverejnené (anonymizovane) vo facebookovej skupine v rámci diskusných skupín Média s názvom Správna rovnošata.
  • Nášivku ti následne pošleme na tvoju adresu.
  • Zaslaním fotiek súhlasíš s ich zverejnením vo vyššie spomenutej uzavretej skupine na Facebooku a prípadne v iných skautských kanáloch (web, časopisy…).
  • V prípade ľubovoľných otázok nás neváhaj kontaktovať.

Organizačný poriadok, ako aj všetko potrebné o skautskej rovnošate nájdeš na www.skauting.sk/rovnosata.

Koordinátor Betlehemského svetla na Slovensku
ZDIEĽAŤ