Aká bola Družina roka 2021

  Reportáž, Skauting
2264

Do Družiny roka, najprestížnejšej celoslovenskej medzidružinovej súťaže Slovenského skautingu, sa opäť prebojovalo šesť najlepších družín. Máme za sebou úspešné finále a už poznáme víťazov. Pozrime sa, ako vyzerala Družina roka 2021 a ako sa darilo všetkým finalistom.

Od očakávaného finále Družiny roka 2021 ubehlo už zopár dní, družiny už mali možnosť dohnať stratené hodiny spánku a osláviť svoje úspechy. Ukážeme vám teraz, ako sa darilo tohtoročným finalistom, aj kto stál za celou Družinou roka 2021. Ešte pred tým ale povieme pár slov na úvod…

Tento rok sa do Družiny roka zapojilo dokopy 37 družín z celého Slovenska. Cez 4 namáhavé online kolá a 16 úloh v Todo liste mali všetky možnosť nazrieť do neznámych končín vesmíru, vytvoriť vlastný skafander či navrhnúť biznis plán vesmírnej agentúry. Do samotného finálového víkendu plného dobrodružných zážitkov a nečakaných aktivít sa zo všetkých družín prebojovalo šesť najúspešnejších.

Finále Družiny roka 2021 sa konalo v Kováčovej pri Zvolene 25. – 27. júna. Šesť družín sa stretlo, aby si zmerali svoje sily, preukázali svoje vedomosti a zručnosti a predviedli svoju kreativitu. Napriek súťaživej atmosfére, ktorú so sebou Družina roka prináša, sa celý víkend niesol v harmonickom a priateľskom duchu. Družiny mali možnosť nájsť nové priateľstvá, utužiť tímového ducha, spoznať vlastné hranice a nahliadnuť do svojho vnútra.

Šesť družín sa stretlo, aby si zmerali svoje sily, preukázali svoje vedomosti a zručnosti a predviedli svoju kreativitu v „živom“ finále. Foto: Vladimír Ambróz

Všetky zúčastnené družiny si zaslúžia veľkú gratuláciu, účasť na samotnom finále svedčí o ich tímovom duchu, súdržnosti a vytrvalosti. Patriť medzi šesť najlepších družín na Slovensku je veľký úspech, o ktorý sa treba podeliť so svetom. My vám ich teraz predstavíme…

Úplne prvou najúspešnejšou družinou, ktorá si domov odniesla titul Družina roka 2021 sa stala družina Svetlušky, zo 78. zboru Tatranskí Orli, z Popradu.

Spoznajte víťaznú Družinu roka 2021 – Svetlušky z Popradu a vychutnajte si bezprostredné dojmy po vyhlásení výsledkov jej členov.

V tesnom závese ich nasledovala družina Surikaty, z 80. zboru Ginko, z Piešťan.

Na treťom mieste sa umiestnila družina Bublinky, z 21. zboru Korčín, zo Zvolenskej Slatiny.

Štvrte miesto obsadila družina Líšky, zo 70. zboru Bizón víťazí, z Bratislavy.

Predposledné, piate miesto patrí družine Koaly, z 25. zboru Vodopád, zo Žiliny.

A nakoniec šesticu finalistov uzatvorili Ondatry, zo 68. zboru Biele vrany, z Košíc.

A kto stál za celou akciou? Predsa realizačný tím Družiny roka, ktorý neúnavne pripravoval a hodnotil úlohy online kôl a taktiež sa postaral o realizáciu a priebeh finále. Aj im patrí veľká vďaka za tento úspešný ročník!

Foto z finálového víkendu: Vladimír Ambróz

predsedníčka Programovej rady Slovenského skautingu
ZDIEĽAŤ