Netradičná Družina roka 2020 – vyhlásenie výsledkov!

  Skauting
1629

Už 12. ročník celoslovenskej družinovej súťaže sa niesol v tajomnej atmosfére mýtických príšer, bytostí a legiend, o ktorých existencii sa už dlho vedú diskusie a zanietení hľadači prichádzajú s novými dôkazmi o tom, že napríklad Yeti, príšera z jazera Loch Ness, Chupacabra alebo Jersey devil sú naozaj medzi nami. Presne v tomto duchu sa niesli 4 online kolá, na ktoré si trúflo 48 družín a z ktorých nakoniec vzišlo aj konečné poradie tohto ročníka.

Plánované finále sa nakoniec, bohužiaľ, neuskutočnilo, no okrem teoretických úloh z online kôl sme družiny preverili aj prakticky, a to pomocou To-do listu, ktorý bol otvorený ešte aj na jeseň, kedy mali družiny druhú šancu zabojovať o body a ukázať nám svoju šikovnosť, kreativitu a zručnosti.

Situácia nám prekazila plány aj na stretnutie družín s tímom pri oceňovaní, a takisto aj víťaznej družine vychutnať si okrem titulu a cien aj výnimočnú úlohu pri roznášaní Betlehemského svetla, ale určite si právom zaslúžia pripojiť sa k všetkým družinám, ktoré s hrdosťou už tento titul získali v minulosti a navždy sa zapísali do dejín. A o kom to vlastne hovoríme?

Chvíľka napätia, tam-ta-da-dá…

Družinou roka 2020 sa stali BYSTROLAMANDRY z Banskej Štiavnice,
z 54. zboru Posledného spojenectva!

Gratulujeme!

Na pomyselné stupienky víťazov sa za nimi dostali: družina HSH z 52. zboru sv. Juraja (Dubnica nad Váhom) a Muffinky z 89. zboru Cuprum (Banská Bystrica); finálovú šestku dopĺňajú Orli z rovnakého zboru ako víťazná družina, KRysy zo 75. zboru o.b. Jána Vojtaššáka (Spišská Nová Ves) a Mustangovia z 82. zboru Polaris (Sereď).

Tento ročník bol výnimočný vo viacerých ohľadoch. Pozitívnou zmenou, ktorá, veríme, zostane aj do ďalších rokov, je takmer vyrovnané zastúpenie dievčenských a chlapčenských družín, čo sa už dávno nestalo a veľmi nás to teší. Tie ostatné okolnosti a zmeny nám takú veľkú radosť neurobili, o to viac sa tešíme na 13. ročník a veríme, že tam nebudeš chýbať ani ty s družinou!

Registrácia sa otvára až 29.3. a potrvá do konca prvého online kola 25.4. A snáď sa budeme môcť stretnúť na finále, ktoré sme posunuli až na koniec školského roka.

Spoznajte finálovú šestku

Družina HSH z 52. zboru sv. Juraja (Dubnica nad Váhom)

Družina Muffinky z 89. zboru Cuprum (Banská Bystrica)

Družina Orli zo 54. zboru Posledného spojenectva (Banská Štiavnica)

Družina KRysy zo 75. zboru o.b. Jána Vojtaššáka (Spišská Nová Ves)

Družina Mustangovia z 82. zboru Polaris (Sereď)