Víťazkami Družiny roka 2019 sú Sovičky z Veľkého Zálužia

  Skauting
2676

Druhú májovú nedeľu sa v hustej rannej hmle v Malých Karpatoch neďaleko hradu Korlátko skončil finálový víkend ďalšej celoslovenskej medzidružinovej súťaže, aby sme spoznali už jedenástu víťaznú družinu, ktorá si domov odniesla titul Družina roka 2019.

Tentokrát najlepšie zvládla neľahké úlohy, nástrahy počasia a preletela dobrodružným víkendom družina Sovičiek zo 45. zboru Posledného spojenectva z Veľkého Zálužia. Gratulujeme! A nie len víťazkám, ale všetkých družinám, ktoré sa s plným nasadením pustili do tohto ročníka. Získali totiž množstvo nových zážitkov, zažili strhujúce dobrodružstvá a utužili svoje priateľstvá.

Sovičky zo 45. zboru Posledného spojenectva z Veľkého Zálužia

Cesta do finále nebola jednoduchá. Na tohtoročných 35 družín, ktoré sa do súťaže zapojili, čakali výnimočne až štyri online kolá, ku ktorým sa pridal aj úlohami naplnený ToDo list. Družiny tak okrem bodov zo základných otázok mohli získať aj bonusy, ktoré im na ceste do finále mohli výrazne pomôcť. Dohromady bola pripravená sada 64 náročných úloh, ktoré sa snažili družiny preveriť po všetkých stránkach a šestica, ktorá si s nimi poradila najlepšie, sa nakoniec stretla počas víkendu 10. až 12. mája v živom finále.

Počas finálového víkendu sa neďaleko hradu Korlátko stretlo nakoniec päť skautských skautských družín, aby sme sa v nedeľu ráno dozvedeli meno družiny, ktorá prevzala víťaznú štafetu od bratislavských Zebier, ktoré vyhrali minulý rok.