Finálová šestka Družiny roka je už pripravená

  Skauting
1622

Do začiatku finálového víkendu Družiny roka 2017 ostávajú už len hodiny. Za krátko sa tak uskutoční v Hornej Súči na Vlčom vrchu 9. finále celoslovenskej medzidružinovej súťaže, z ktorej vzíde jedna družina s titulom tej najlepšej.

Spoznajte družinu Drozdajky zo 45. zboru a 4.oddielu Erebor z Banskej Štiavnice, ktoré postupujú zo 6. priečky do finále Družiny roka 2017. Hovoria o sebe, že všetky zbožňujú film Hry o Život a preto si spoločne urobili odbornou Lukostrelec. Majú dokonca dohodnutý špeciálny systém na radcovanie, takže každá Drozdajka má 2 mesiace na to, aby zahviezdila.

Toto je družina Leopardy z 99. zboru Skalných zo Žiliny. Je to družina 8 dievčat zapálených pre dobrodružstvo, cestovanie, spoznávanie a učenie sa nových vecí, hudbu, spev, zábavu a predovšetkým skauting, ktorý ich všetky spája. Aj keď sú všetky rozdielne, dokážu sa zjednotiť a nadchnúť aj pre maličkosť a dúfajú, že sa im tento rok podarí vyhrať titul Družiny roka. Leopardy postupujú z 5. miesta.

Družinka  BéVéPé z 37. zboru Fatran z Martina, s ktorou by ste sa nikdy nenudili. Smiech, úprimná radosť a pozitívna nálada u nich nikdy nekončí. Rady tvoria a debatujú na rôzne témy. Vymýšľajú družinkové akcie, ale ani zborové nie sú výnimkou. Fascinuje ich kultúra aj história skautingu. Snažia sa byť späté s prírodou a držia spolu v každej chvíli. Je ich sedem a v tejto zostave sú prvý rok, no veľmi im to vyhovuje. Skauting ich vždy bavil a aj baviť bude. Nahodia úsmevy a vykročia vpred. Do finále Družiny roka 2017 zo 4. priečky.

História Zebier z 12. oddielu Igu Haveku zo 70. zboru Bizón víťazí z Bratislavy siaha až do roku 2013, keď na tábore založili novú družinu. Po tábore sa dohodli na názve Zebry. Od vtedy sa u nich prestriedali dve generácie radkýň a teraz to skončilo na dvoch jediných členkách, ktoré zostali verné do dnes a vedú túto veselú družinu, ktorá je všade tam, kde je sranda. Ako samé vravia, táto súťaž je pre nich výzva, ktorú sa hodlajú zdolať. Do finále Družiny roka postupujú z 3. miesta.

Družina Kosatky z 2. oddielu skautiek Čunkšipi čokan z 80. zboru Ginko z Piešťan vznikla v roku 2014 a jej názov si jej členky zvolili kvôli ich ladnosti a dravosti zároveň. Majú 8 aktívnych členiek a pravidelne sa stretávajú každý týždeň, nezanedbávajú ani oddielové a oblastné akcie. Dravé Kosatky ladne postúpili do finále z 2. priečky.

Toto sú Svetlušky z 1. oddielu skautiek Lesná háveď zo 78. zboru Tatranskí orli z Popradu. Družina Svetlušiek je kombináciou nekombinovateľného, mix všetkého možného – pováh, národností a záujmov. Funguje už viac ako osem rokov a za tento čas sa z nich stal súdržný kolektív a skvelý tím. Milujú svoju radkyňu a ona ich. Sú odhodlané prekonať sami seba a získať nové vedomosti, skúsenosti, a hlavne nezabudnuteľné zážitky, ktoré ich ešte viac stmelia dokopy. Svetlušky idú do finále Družiny roka 2017 z 1. miesta.

Šéfredaktor časopisu Médium a koordinátor Betlehemského svetla na Slovensku
ZDIEĽAŤ