Začalo prvé online kolo Družiny roka, v ktorom súťaží už 27 družín

  Skauting
1742

Presne dnes, 21. marca 2016, začína prvé online kolo populárnej medzidružinovej súťaže Družina roka. Pre zapojené družiny je pripravených rovných dvadsať úloh, ktoré ich preveria v každom smere.

K dnešnému dňu je registrovaných 27 družín. Tie, ktoré ešte váhajú majú čas do konca prvého online kola, do 3. apríla 2016.

Pozrite si jednu z úloh, s ktorou sa družiny stretnú práve v prvom online kola:

Poznáte podľa zvuku tieto vtáčiky?

Po roku nadišiel ten čas! Čas pre všetky odvážne skautské družiny, aby sa opäť postavili na štartovaciu čiaru. Po minuloročnom závode prichádza väčšie dobrodružstvo – misia na záchranu života na Zemi! Tento rok budú družiny súťažiť o možnosť účasti na dobrodružnej misii, v ktorej ide o budúcnosť ľudstva. Výcvik špeciálnych tímov nebude ľahký, ale nie je nedosiahnuteľný. Čakajú na vás úlohy v troch online kolách a ak preukážete odvahu, vytrvalosť a potrebné vedomosti, brány finále sa otvoria pre šesť najlepších tímov. Ak si radca, alebo člen družiny, neváhaj ani minútu a povedz o tejto skvelej možnosti ostatným. Je čas prijať výzvu, prihlásiť sa a zachrániť Zem!

Registrácia prebieha od 7. Marca 2016 a pokračuje aj počas prvého online kola. Registráciu si nenechávajte na poslednú chvíľu, aby ste mali dostatok času na riešenie úloh.

Zapojiť sa môže každá družina, ktorá spĺňa podmienky súťaže. Všetky informácie o súťaži a prihlášku nájdete na stránke www.druzinaroka.skaut.sk.

Poďme však od začiatku

Najdôležitejšie je svoju družinu registrovať na www.druzinaroka.skaut.sk. Po overení registrácie už nasledujú tri internetové kolá. Každé kolo obsahuje 20 otázok. Nájdete tu úlohy vedomostné, logické, tvorivé, ale aj úlohy zamerané na vašu kreativitu, či skautskú prax. Niektoré úlohy si vyžadujú zaslanie fotky, ktorá potvrdzuje splnenie úlohy.

Po vyriešení úloh odpovede vkladáte do formulára, ktorý nájdete na stránke Družiny roka. Formulár s odpoveďami musí byť vyplnený pred začiatkom ďalšieho kola, potom, žiaľ, už nebude akceptovaný. Po každom kole, budú zverejnené priebežné výsledky súťažiacich družín s ich aktuálnym poradím.

Finále najlepších

Do finále po troch online kolách postupuje šestica družín s najvyšším bodovým ziskom. Zväčša máme dočinenia s vyrovnanými súpermi. No často sa ukáže aj to, ktorá družina na vypracovávaní úloh online kôl spolupracovala a ktorá to nechala na svojho jedného člena. Tieto tri kolá sú predovšetkým o tréningu a spomínaných zážitkoch a je škoda, ak sa družina vo finále zbytočne trápi a, povedzme si úprimne, zaberá miesto inej, zohratejšej partii.

Ako som už naznačil, finále je hlavne o rivalite. O to krajšie je, keď vidieť ako sa v náročnom teréne pri neľahkej úlohe stáva z protihráča spoluhráč. Počas tohto víkendu sú totiž pre družiny pripravené úlohy zo všetkých šiestich súdkov oblastí rozvoja.

Harmonogram Družiny roka 2016

Online registrácia od 7. marca
Prvé online kolo od 21. marca do 3. apríla
Druhé online kolo od 4. do 17. apríla
Tretie online kolo od 18. apríla do 8. mája
Finálové kolo 20. mája až 22. mája