Poznáme Skautov roka 2015

  Skauting
3311

Pri príležitosti osláv Dňa sesterstva s radosťou predstavujeme 4 nových Skautov roka 2015 v kategóriách radkyňa, vodkyňa, radca a vodca. Pretože aj tento rok je čas verejne poďakovať a oceniť tých, ktorí si to zaslúžia.

Skautský svet je tvorený nekonečným množstvom zážitkov, nápadov, priateľstiev, učenia sa, dobrodružstiev. Skvelých chvíľ, ktoré môžu naši členovia zažívať predovšetkým vďaka nezištnému úsiliu, energii a času stoviek skautských dobrovoľníkov. A za to im ĎAKUJEME!

SKAUT ROKA 2015 – MENÁ OCENENÝCH

skaut-skaut-roka-nasivkaKategória radkyňa – Oľga Belova – Horalka
(radkyňa družiny Pijavíc a družiny Svetlušiek, 1. oddiel skautiek Lesná Háveď, 78. zbor Tatranskí orli Poprad)

Kategória radca – Matej Móder – Gentleman
(radca družiny Vlkov, 3.oddiel skautov Zlatí sokoli, 2. zbor Dlhé mačky Trnava)

Kategória vodkyňa – Soňa Hodasová – Solnička
(3.oddiel Aldarion, zborová vodkyňa 25. zboru Vodopád Žilina)

Kategória vodca – Ladislav Janiga – Eski
(1.oddiel vĺčat Biely Tesák, 65. zbor Brabeňaki Sabinov)

Ocenenie bude všetkým oceneným slávnostne odovzdané počas Malého snemu 2016 v Banskej Štiavnici.

Ocenenie Skaut roka

Je veľmi dôležité oceniť ľudí, ktorí si to zaslúžia. A to nielen tých, čo zachránia život či zabránia veľkým škodám. Rovnako dôležité je oceniť aj ľudí, ktorí sa vo svojom voľnom čase venujú iným, sú im kamarátmi, priateľmi, učiteľmi a mnohokrát staršími sestrami či bratmi. Ukazujú smer a sú vzorom. Je tu možnosť, aby sme sa takýmto ľuďom poďakovali nielen osobne, ale aj verejne.

Pri príležitosti storočnice skautingu na Slovensku vzniklo nové ocenenie Skaut roka ako ďalšia forma verejného poďakovania za túto dobrovoľnícku činnosť. Vďaka tomu máme odvtedy každý rok na jeho začiatku priestor zamyslieť sa nad všetkým dobrým, čo svojimi skutkami prinášajú naše skautské sestry a bratia a nominovať ich na ocenenie Skaut roka.

SKAUT ROKA sa udeľuje v štyroch kategóriách: vodkyňa, vodca, radkyňa a radca. O udelení tohto ocenenia na základe nominácií rozhodujú hlasovaním členovia Náčelníctva SLSK, vodcovia oblastí a riaditeľ Ústredia SLSK.

skaut-skauti-roka-2015-fiskars

Ocenení v kategóriách vodkyňa a vodca roka sa mohli tešiť z jedinečnej sekery, ktorá bola vyrobená v limitovanej edícii 100 000 kusov špeciálne k 365. výročiu vzniku spoločnosti Fiskars. Túto striebornú sekeru venovala priamo spoločnosť Fiskars.

Ako dopadlo ocenenie Skaut roka 2014

Kategória vodkyňa – Jana „Jane“ Šmýkalová (80. zbor skautov a skautiek Piešťany, 2. oddiel skautiek Čunkšipi čokan)
Kategória vodca – Andrej „Andy“ Mitrík (75. zbor o.b. Jána Vojtaššáka Spišská Nová Ves, 2. oddiel skautov Masňáci)
Kategória radkyňa – Michaela „Pomy“ Martonová (122. zbor Anjelov strážnych Poprad, 1. oddiel Gumkáčiek, družina Svetlušky)
Kategória radca – Matej „Termit“ Baláž (73. zbor Tetrov Lučenec, 1. oddiel Skauti, družina Prériové psy)

čítať celý článok

Skaut roka 2013

Ocenenie SKAUT ROKA 2013 v kategórii vodca/vodkyňa dostal Štefan Kováčik zo 45. zboru Posledného spojenectva, Veľké Zálužie a v kategórii radca/radkyňa Vojtech Zgrebňák – Volt z 53. zboru Dolný Kubín.

 

ZDIEĽAŤ