Burn out toolkit – Vyhorenie v skautskej praxi

  Rozvoj, Skauting
945
Foto: Ilustračná /Ahmed Zayan/

V rade pre rozvoj vnímame, že starostlivosť o dobrovoľníkov a dobrovoľníčky je kľúčová a môže mať rôzne podoby. 

Snažíme sa prinášať rôznorodé formy podpory tak, aby vám boli nápomocné nielen pri práci s deťmi a mládežou, ale aj pri vašom sebarozvoji  a dobití pomyselných bateriek. Téma mentálneho zdravia je dôležitá a čoraz viac diskutovaná. Vnímame, že čoraz viac mladých ľudí zo seba svojmu okoliu dáva, avšak zabúda na starostlivosť o seba. S tým sa často pridruží syndróm vyhorenia, ktorému by sme vám chceli pomôcť, aj formou tohto tzv. toolkitu, predísť alebo vám prípadne pomôcť nájsť spôsob, ako s ním pracovať. Príručka je, samozrejme, prispôsobená na skautské prostredie, avšak veríme, že vám bude nápomocná aj mimo skautského sveta. Oslovili sme odborníčky a odborníkov, pridali osobné skúsenosti a vuala, príručka je na svete! 

V kapitolách sa dozviete nielen čo je vyhorenie, ako ho na sebe či inom človeku spoznať, ako s ním pracovať a prípadne mu predchádzať, ale aj na koho sa obrátiť v prípade, že už vyhorením prechádzate.

Príručka je dostupná v online podobe, voľne stiahnuteľná tak, aby bola prístupná a nápomocná každému. Nájdete ju kliknutím na tento odkaz

predsedníčka Rady pre rozvoj
ZDIEĽAŤ