Hackli sme skauting!

  Rozvoj
1038

Koncom januára sa uskutočnil 1. ročník skautského hackathonu – Skautonu s témou “Hackni seba, Hackni skauting!”

15 účastníkov v 4 súťažných tímoch riešili rôzne skautské zadania. Medzi riešeniami sa ukázalo, že je vysoký dopyt po mape skautských klubovní a táborísk. Veľmi inšpiratívne bolo zhrnutie zaujímavých online aktivít a kreatívnosť ukázal tím, ktorý navrhol dizajn pripravovanej programovej aplikácie.

Okrem práce na riešeniach sa účastníci mohli zúčastniť sebarozvojových a informaticky zameraných prednášok a diskusií, ktoré boli od piatka do soboty. Stále sa niektoré z nich dajú pozrieť na Facebookovej stránke Hackathonu.

Najsledovanejšia diskusia bola na tému Veda o spokojnosti a nespokojnosti s Rózou – Stanislavou Horváthovou. Ďalšie prednášky aj v nadväznosti na spomínanú prednášku boli od Milana Markoviča – Poznaj svoje prečo a od Greena – Hlavného kapitána vodných skautov – o Bullet journaling metóde.

Prednášky uzavreli chalani z Powerful medical, ktorí predstavili úspešný slovenský startup, kde pomocou umelej inteligencie dokážu diagnostikovať srdcové choroby využitím EKG snímkov. 

Účastníci neodišli s prázdnymi rukami, aj keď to bolo online, mohli sa vyšantiť a doslova vytancovať vo virtuálnom priestore Gathertownu a všetci obdržali vecné ceny od našich slovenských sponzorov Madebythe, Sobi.eco a Chválonožky.

Ak ste prvý ročník hackathonu zmeškali, nezúfajte! Už teraz sa pripravujeme na druhý ročník, ktorý sa má uskutočniť už na jeseň tohto roku! A že neviete programovať? Na tom nezáleží, plánujeme Hackovať skauting v rôznych oblastiach a nikdy nezabudneme aj na osobný rozvoj účastníkov. Ak si to určite nechceš nechať ujsť, tak sa predregistruj cez náš formulár a prvý/a sa dozvieš bližšie informácie.

Za Radu pre rozvoj sa na ďalší ročník teší organizačný tím,

Klára, Veve, Ratrak a Zved

tajomníčka Rady pre rozvoj
ZDIEĽAŤ