Družina roka 2010 – Rozhovor s HA-HA-HA

Rozhovor
2754

Spomedzi štyridsiatich družín sa dostali až do finálového výberu siedmych najlepších. Na Oravu prišli z Bratislavy a ukázali čo v nich je. Umiestnili sa na prvom mieste. Volajú sa HA-HA-HA.

V nasledujúcich odpovediach na naše otázky ich máte možnosť o niečo lepšie spoznať a môžete si overiť, že im humor naozaj nie je cudzí, tak ako už prezrádza ich názov.

Ako ste prišli k tomu, že sa zapojíte do DR. Kto z vás bol hlavným iniciátorom, aby ste sa zapojili do Družiny roka?

Hlavným iniciátorom bol Jerguš, ktorý nás tam všetkých zavolal. Ja som tam išiel hlavne kvôli tomu aby som sa zabavil cez víkend a aby som niečo zažil. No a nakoniec to dopadlo že sme to vyhrali. Bolo do dosť neočakávané no aspoň prvých pár hodín no ku koncu to bolo už dosť jasné. (Sališ)

Mali sme v klubovni taký plagát a tak sme si povedali že za pokus to stojí a aj keď nevyhráme tak sa aspoň zabavíme. Hlavným iniciátorom k tomu aby sme tam šli bol podľa mňa Šaňo. (Bažo)

Prelúskať sa internetovými kolami nebolo jednoduché, no Vám sa to darilo dobre už od začiatku. I keď bola konkurencia veľká, tak ste sa držali na čele tabuľky. Spomeniete si na nejaké otázky, ktoré Vám dali zabrať?

Tímovým duchom sa nám to podarilo, ale musíme ako celá družina uznať že väčšinu vypracoval Šaňo a sme mu zato vďační. Zabrať dali otázky týkajúce sa 1. pomoci napríklad úlomok brusného kotúča v oku :). Otestovalo to však našu skautskú zdatnosť.

Pri príprave obeda v „oáze“.

Dolný Kubín. Čo ste si povedali, keď ste zistili, že postupujete do finálového kola odohrávajúceho sa v Mokradi? Aké boli Vaše ambície?

No ak mám pravdu povedať tak keď sme sa to dozvedeli tak sme si povedali že “no super, ale dosť sme sa rozhodovali či tam vlastne ideme ale nakoniec sme išli, teda vlastne nešli lebo sme kvôli mne nestihli vlak, ale nasadli sme na ďalší a potom sme už išli. No ambície boli také-všelijaké ale povedali sme si, že však uvidíme. No po prvom večere sme si uvedomili že máme dosť veľkú ššancu a tak sme sa aj trochu začali snažiť. (Krištof)

Keď sme sa dozvedeli, že tam môžeme ísť tak Samo, náš radca, sa nás spýtal: „Chalani chce sa nám tam ísť?“. Do ftedy bolo jasné že tam nejdeme no potom dlhom prejave, ktorý nám prehovoril do duše sme to nemohli nechať tak. Povedali sme si, že nás to určite nejako obohatí. A obohatilo, určite neľutujeme. (Jerguš)

Ako ste sa pripravovali na finálový víkend na Orave?

He-he to bolo „príprav“. Naša hlavná príprava bola, aby nás tam išlo aspoň päť. Ešte večer pred tým sme vybavovali, aby sme mohli ísť bez sprievodu plnoletej osoby. Nakoniec sa všetko vybavilo a to bola naša jediná príprava. Samozrejme okrem balenia batohu. (Samo)

Družina roka 2010. Družina HA-HA-HA zo 104. zboru z Bratislavy. Zľava: Samo, Sališ, Bažo, Jerguš, Krištof

Neodmysliteľnou súčasťou tohtoročnej sobotnej časti finále boli GPS. Ako sa Vám s nimi pracovalo?

No hneď na prvom rohu sme sa stratili, ale nakoniec nám povedali, že sme si to vlastne skrátili. To sme vtedy ale nevedeli a preto sme mali po ceste ťažké chvíľky no prekonali sme ich a vystriedali sme sa až sme našli jedného člena, ktorý nás doviedol do cieľu. (Sališ)

No GPS bolo pre nás viac záťažou, ako pomocou. Netvrdím, že by sme bez nich trafili lepšie, ale vznikli kvôli nim isté nezhody. No potom sme si zvykli a dostali sme sa úspešne pomocou tej malej elektrickej škatuľky úspešne do cieľa. (Jerguš)

Na ktorom stanovisku na trati ste sa najviac zapotili a naopak, ktoré bolo pre Vás úplná malina? A ktoré vám ostalo najviac v pamäti?

Mne sa najviac páčilo naše diplomatické riešenie pri varení a boji o vodu. (Jerguš)

No takžééééé určite akó jedlo čo sme navarili bolo super a naše auto tiež nemalo chybu. A program okolo jedla bol tiež super celkovo sa mi to páčilo, ale toto bolo asi naj (Sališ)

Pneumatika bola naj best. Za ten víkend som sa do nej zaľúbil. (Samo)

No tak mne sa páčilo viac vecí napr.: naše jedlo, zmeškaný vlak a šumiho prémia bola tiež super. (Krištof)

Že sme prišli neskoro a zbúchali rýchlo dokopy nejaké kartóny a tvárili sa že je to auto (pri prvej hre sme to stále museli lepiť :D). Neskorý príchod je odôvodnený Krištofom, kvoli ktorému sme nestihli vlak. Bolo to zlé (teda skôr dobré) mocné :D. (Bažo)

O Družine roka 2009 sa veľa písalo, či už v Skautovi, alebo na internete. Keď si to teraz porovnáte, splnilo to vaše očakávania a predstavu o DR?

No tak asi to splnilo naše očakávania aj keď som si nemyslel že vyhodnotenie bude o pol noci niekde v pivnici, ale tak bola sranda a zážitky, dobre sme sa najedli a tak to splnilo naše očakávania. (Krištof)

Družina HA-HA-HA na stupni víťazov.

Čo by ste odkázali Jastrabom – družine po ktorej ste prevzali titul Družina roka?

Odkaz družine Jastraby okrem nás jedinej družine roka na svete:
[quote]Nevieme čo im odkázať, lebo sme ich v živote nestretli, ale ako zatiaľ sme jediné dve družiny roka na svete, takže si môžeme potriasť rukou. A ešte jedno: HA-HA-HA. (všetci)[/quote]