Duša rovera je po roku späť

Rovering, Zaujímavosti

Pred vyše rokom sme pri príležitosti osláv storočnice roveringu poslali na cesty Dušu rovera. Chodila kade-tade, žila si svojím životom v Slovenskom skautingu, no teraz sa po dlhom putovaní konečne vrátila domov.

Nevedeli sme, ako experiment s Dušou rovera dopadne. Jej úlohou bolo spočinúť v rukách niektorého zboru či roverskej partie 2 týždne, potom sa mala presunúť k ďalšiemu spoločenstvu. Zo skúseností vieme, že niekde sa zdržala dlhšie a niekde kratšie než tieto 2 týždne.

Duša rovera počas roka svojej púte prešla túto cestu

• Roverský kruh Programovej rady
  • 104. zbor skautov Bratislava – Ružinov
  • 25. zbor Vodopád Žilina
  • 75. zbor o.b. Jána Vojtaššáka Spišská Nová Ves
  • 64. zbor Štefana Kluberta Levoča
  • LRŠ Equilibrium
  • 37. zbor Fatran Martin
  • 55. zbor Lišiak Vrútky
  • 11. zbor Biele Delfíny Bratislava
  • 1. zbor Baden-Powella Bratislava

Zavítala aj do zahraničia – bola v pohorí Jeseníky v Českej republike a tiež vo Fínsku za polárnym kruhom. Spolu s Dušou rovera cestoval aj zápisník, do ktorého mohli roveri a roverky napísať svoje odkazy a posolstvá.

Radi by sme všetkým zúčastneným zborom a tímom poďakovali za to, že prijali Dušu rovera a postarali sa o ňu. Veríme, že im priniesla aspoň štipku motivácie a inšpirácie na ďalšie roverské dobrodružstvá plné radosti a služby.

Táto cesta však pre Dušu rovera nebola jediná. Buďte na pozore – možno sa opäť objaví práve vo vašom zbore.

Nazrite do Duše rovera

Predseda Programovej rady Slovenského skautingu.