Pár faktov o výzve #roveri100

  Rovering, Zaujímavosti
1944

Príležitostná roverská výzva bola 5. mája úspešne odštartovaná. Koľko roveriek a roverov sa do nej zapojilo? Ktorá z foriem služby bola najpopulárnejšia? Prinášame vám niekoľko zaujímavostí.

  • Plnenie výzvy bude trvať 100 dní – do 12. augusta.
  • Zapojilo sa 173 odvážnych roverov roveriek.
  • Pomer roverov a roveriek je takmer vyrovnaný.
  • Jedinečnosť výzvy nespočíva len v hromadnom plnení (a jedinom pokuse), ale najmä v tom, že každý si ju vytvoril „na mieru“. Podmienkou bolo vybrať si jednu z oblasti služby – Bohu, druhým alebo sebe, zvoliť si cieľ a spôsob jeho dosiahnutia.
  • V jedinečnosti výzvy sa skrýva aj jej náročnosť – nemať od seba prehnané očakávania a určiť si primeranú výzvu pre seba nie je vôbec ľahké.
  • Zaujímavým faktom je, že až 69,2% zapojených si vybralo službu sebe. Sme tomu radi. Často sa roveri snažia robiť veľa vecí pre druhých a zabúdajú na seba, alebo dokonca ak robia niečo pre seba majú výčitky, že tento čas nestrávili „užitočnejšie“. A našli sa naozaj skvelé spôsoby na dosiahnutie tohto cieľa.
  • Ciele, ktoré sme si dali, sú naozaj rozmanité: Mnohí z nás chcú chudnúť, športovať, ale sú aj takí, ktorí chcú priberať! Vzniknú nové umelecké diela (tešíme sa na fotky a ukážky!). Dosť z nás sa rozhodlo tráviť kvalitný čas s rodinou, pomôcť starším a slabším vo svojom okolí. Mnohí budú tráviť čas modlitbou, dumaním alebo s dobrou knihou,…
  • Pre niektorých roverov bolo výzvou už len prihlásiť sa, najviac prihlásených je v predposledný deň prihlasovania (piatok 4.5.) – až 53 osôb. 34 roverov si to nechalo na deň spustenia výzvy. Teda takmer polovica roverov sa prihlásila na poslednú chvíľu. A vieme o viacerých, ktorí to vôbec nestihli 🙁
  • Úsvit roveringu budeme oslavovať s východom slnka, ráno 12.augusta 2018. Je to deň osláv a zároveň aj deň zamyslenia – nad naším roverským životom, nad tým, kam smeruje… Úsvit nie je výnimočný deň len pre tých, ktorí sa zapojili do výzvy, ale pre všetkých roverov. A zároveň je to deň, v ktorý by sme mali zhodnotiť splnenie výzvy.
  • Splnenie výzvy je samozrejme na skautskú česť. Nezabudnite si značiť úspešnosť, aby ste mali objektívny pohľad. Po splnení výzvy sa nám ozvite na program@skauting.sk. Tešíme sa na všetky fotky, videá, príhody, ktoré nám pošlete.

Nakoniec už ostáva zapriať len odhodlanosť vytrvať až do konca.

Za Roverský kruh Programovej rady Slovenského skautingu
Branislava Birošová – Bebe

Články publikované pod autorstvom časopisu Médium sú texty určené pre cieľovú skupinu v roverskom veku, texty zo starších čísel časopisu, alebo texty bez uvedenia autorstva.
ZDIEĽAŤ