And let the 23rd Jamboree start! – Správy z Japonska IV.

  Reportáž, Zahraničie
2633

„And let the 23rd Jamboree start!“ Odznelo pred 2 dňami večer, na otváracom ceremoniály. Všetci sa radovali, spievali a kričali ich pokriky. Na predstavovaní krajín nás reprezentovala Sarah Bagiová z 11. zboru Biele Delfíny v Bratislave, ktorá niesla našu slovenskú vlajku.

skaut-report-japonsko-2015-4-3

skaut-report-japonsko-2015-4-3

skaut-report-japonsko-2015-4-3

skaut-report-japonsko-2015-4-3

skaut-report-japonsko-2015-4-3

Na Jamboree majú najväčšie zastúpenie tieto krajiny (čísla v zátvorke hovoria o počte zúčastnených):

Japonsko (6678)
Spojené kráľovstvo (4025)
Švédsko (1891)
Spojené štáty Americké (1671)
Taiwan (1237)

zdroj: facebook

Takže náš kontingent sa naozaj zaraďuje do tých najmenších, i keď titul najmenšieho kontingentu si nesie jeden účastník z Madagaskaru.

Už nám teda oficiálne začal program a IST ich práca. Myslím, že to poriadne vnieslo život do táboriska. Máme doobedný a poobedný program. Začína medzi 9 až 10 ráno a končí medzi 16:00 až 17:00 hodinou poobede. Občas máme program celodenný, občas len jednu polovicu. Varíme si sami, na polovicu s Lichtenštajnskom, ktorý s účastníkmi zdieľajú jednu parcelu.

Počas programu sa ľudia viac spoznali. Dalo sa to pekne vidieť večer. Všade sa stretávali skupinky hrajúce sa rôzne hry. Spievali, hrali na gitarách, rozprávali sa alebo len tak tancovali od radosti. Národnosti z rozličných kútov sveta, tentokrát zdieľajúce zážitky spolu.

Táborisko je rozdelené na rôzne podkempy, ktoré si organizujú nejaké tie súťaže, či kultúrne podujatia samé. A tak sa večer rozsvietili táboráky a rozbehla niekoľko dňová talent šou.

Programy sú rozdelené do rôznych celkov, každý deň zažívame iný. Už sme stihli mať Nature na ktorej sme si urobili výpravu do okolia so rôznymi stanovištiami po ceste. Na Culture Day sme zažili veľa, veľa workshopov z rôznych krajín a tak sme si po hraní na peruánskom cajóne urobili holandský koláčik a vyskúšali silu čínskej akupunktúry. Dnes to bol Science Day, kde nám ukázali kanadských robotov a ich programovanie, modelovanie rakety a aj zlato sme ryžovali, za pomoci amerických skautov.

skaut-report-japonsko-2015-4-3

skaut-report-japonsko-2015-4-3

Keďže naši IST sú rozmiestnení po rôznych aktivitách, ich program je úplne iný. No ak by ste chceli videt ako vyzerá život IST, zadajte do Instagramu #ISTlife a uvidíte 😉
Viac photo na Facebooku na 23rd World Scout Jamboree in Japan – Slovak contingent.

Rebeka
Youngspeaker a Media Manager Slovenského kontingentu

ZDIEĽAŤ