7. skautský ples 117. zboru Sv. Františka z Assisi Horné Srnie – Nemšová – 11. 2. 2012

Reportáž
4723

V mrznúci februárový večer, dňa 11. februára, sa sála v Kultúrnom dome v Hornom Srní obliekla do gala, aby privítala všetkých skautov i priateľov skautingu, ktorí sa prišli zabaviť na 7. skautský ples.

S „nutným“ oneskorením, čiže niečo po 20. hodine, sa tradičnou skautskou večierkou oficiálne otvoril skautský ples, ktorý je v našich končinách skutočne vyhľadávaný! Úvodné slovo patrilo mladým moderátorom – Žabke a Blonďákovi, ktorí všetkých hostí voviedli do témy – totiž tohtoročnému plesu bolo venované číslo „7“ ako symbol plnosti a šťastia.

Úvodný valčík sme poňali trochu netradične – v Straussovom rytme sa predviedlo 7 párov z radu roverov a roveriek.
S úsmevom a vďačnosťou v tvári sa nám prihovorila vodkyňa 117-ky, Lydka, ktorá nezabudla vyzdvihnúť tých, ktorí sa plesu zúčastnili už po siedmykrát a tiež oceniť hlavnú organizátorku, našu Keke.

Zrazu vtrhli do sály dvaja páni z (ne)dávnej minulosti (respektíve zo súboru Wagus), ktorých stretnutie sa takmer skončilo tragédiou, pretože svojimi kordmi narábali naozaj obratne. No našťastie, nič strašné sa nestalo a oni nám zapriali pekný ples a pripili si na krásu žien.

Dosť bolo sedenia! Zábavychtiví hostia zaplnili tanečný parket a už sa tento veselý dav vlnil v rytme valčíka či polky.
Svojou troškou do programu prispeli i naše dve skautské sestry – Šija a Kaška, ktoré zaspievali pieseň „Šaty“ a „Spev, to je môj život“ s Joshuovým gitarovým doprovodom.

Okrem členov nášho zboru sa prišli zabaviť i skauti z Trenčianskej Teplej, Dubnice, Jastrabej či Trenčína. A práve z trenčianskeho prístavu sa nám so svojou typickou mandolínou a spevom predstavil brat Trysko.

Tanečná zábava pokračovala nielen v hlavnej sále, kde nás veselila skupina Melody, ale aj v tej vedľajšej, kde už tradične hral hity všetkého druhu DJ Janečka. V tombole mohli plesajúci vyhrať širokú škálu cien a radosť z nich bola naozaj neskrývaná.
Skutočný obdiv patrí všetkým, ktorí neváhali a pretancovali sa až do „záverečnej“! Dúfam, že o rok sa stretneme opäť v takej skvelej atmosfére!


Foto: Tibor Kádek