8. skautský ples 14. zboru Prievidza – 4. 2. 2012

Reportáž
3743

Náš ples je v programe nášho skautského roka už tradičnou súčasťou a všetci sa naň vždy veľmi tešíme. Veď kto by sa netešil na noc plnú hudby, tanca i zábavy v skautskom duchu? Skauti sa predsa dokážu skvele baviť a my v Prievidzi nie sme výnimkou.

No náš ples nie je taký ozajstný ples a asi nikdy ani nebude. A možno to ho robí výnimočným. Každý rok sa spolu zabávame všetky vekové skupiny – od vĺčat a včielok, až po našich početných oldskautov. Tiež sa k nám vždy pridajú priatelia skautingu, naši známi i naši rodičia. Tento rok to, pravdaže, nebolo inak. Keďže sa nám rozrástla najmladšia veková kategória, detí bolo veľa a bolo treba ukázať ich rodičom, že skauting ich skutočne rozvíja. Preto si pripravili pekný program a nedali sme sa zahanbiť ani my, skauti a skautky, a pridali sa tiež oldskauti. Novinkou tohtoročnej sezóny bola súťaž o skauta a skautku plesu. Porotu tvorili naše prievidzské skautské legendy a tie nemohli vybrať lepšie, o čom svedčil aj spoločný tanec našich víťazov. Keď už nikto nevládal tancovať, zostalo nás len pár, prišiel rad na naše obľúbené karaoke. Je predsa známe, že skautom spev problém nerobí, preto to bola skvelá bodka za ďalším vydareným plesom.

Dúfame, že naša, už osemročná, tradícia bude pokračovať a my si spolu užijeme ešte veľa valčíkov, poliek a kopec zábavy.