Skautský ples pod Poľanou – 28. 1. 2012

Reportáž
3515

S myšlienkou zorganizovať ples pre stredoslovenskú skautskú oblasť, sme sa pohrávali dlho. Vďaka tvrdohlavosti niektorých našich členov sa to podarilo. Prvý ročník dopadol nad očakávania, a tak nám neostávalo nič iné, len pozvať skautov i neskautov plesať do Detvy aj tento rok.

Je 17.00 a všade vládne chaos. Prinášame koláče, obložené misy, utekáme po pečivo. Aby boli náklady minimálne, všetko si pripravujeme sami. Od výzdoby sály, až po bufetové stoly. Spočiatku sme si chceli objednať firmu, ktorá by nám to pripravila, ale v tom prípade by sme museli zdvihnúť cenu lístka. A tak varíme a pečieme my.

O 18.30 prichádzajú prví hostia, ani sa nenazdáme a už je zaplnená celá sála. Tento rok prišlo plesať 115 ľudí. Na úvod nepripravený príhovor, trošku detvianskej kultúry v podobe spevu a tanca, potom nealko prípitok a slávnostné otvorenie plesu krásnym tancom, na ktorý sa dala nahovoriť naša Ami s profi tanečníkom Dodom. Valčíkové kolo postupne uvoľňuje atmosféru.

A potom sa už tancuje do rána. Výbornú zábavu dopĺňa belgický tanec, vyhlásenie výsledkov súťaže o kráľa a kráľovnú plesu, súťaže o najkrajšie šaty, vystúpenie Maťa Podušku s gitarou a polnočná tombola, v ktorej nechýbajú typické skautské ceny ako sekera, ktorú si odniesla jemná neskautská dievčina. Čerešničkou je fotograf Lex, ktorý fotí na poschodí a ešte aj pobehuje pomedzi ľudí a robí skvelé momentky.

Z plesu odchádzajú všetci vytancovaní, najedení a spokojní. Už sa tešíme na ďalší rok.


Foto: Alexander Filo