Skautský inštitút: Médiá a zodpovednosť

  Reportáž
2736

Po novom roku v strede januára Skautský inštitút uvítal v priestoroch Lab.cafe v Bratislave dve mená známe na Slovensku aj vo svete. Novinárka Denníka SME Zuzana Kovačič Hanzelová a reportérka Televíznych novín Markízy Gabriela Kajtárová sa prišli podeliť so svojimi skúsenosťami, vedomosťami a skvelým pohľadom do vnútra „novinárčiny“ v diskusii na tému Médiá a zodpovednosť.

Skautský inštitút už pravidelne prináša v strede týždňa obohacujúce diskusie s inšpiratívnymi rečníkmi vedené skúsenými moderátormi nielen z radov Skautského inštitútu. V rôznych príjemných priestoroch sa už riešili témy ako klimatická zmena, záväzky a sľuby, písanie poviedok, motivácia v živote, Nežná revolúcia, občiansky aktivizmus, no táto diskusia priniesla niečo úplne iné a osviežujúce.

Známe mená diskutujúcich, potreba sa pýtať alebo atraktivita tém priniesli ďalšiu rekordnú účasť do priestorov kaviarne blízko „atmosférickej“ Starej tržnice. Riešili sa témy ovplyvňujúce životy každého z nás ako politika, novinársky život, zavádzanie, rečnícke schopnosti verejne známych osobností, cenzúra, hoaxy a alternatívne médiá. Počas charizmatického prejavu plného nadhľadu aj humoru sme sa dozvedeli, aké je to robiť rozhovory s významnými politikmi, no zároveň aj s tými menej nápadnými, alebo či sú rozdiely v správaní známych osobností pred a za kamerou a čo vnímajú zúčastnené moderátorky ako problém žurnalistiky na Slovensku. Rečníčky nám tiež prezradili, ako to vyzerá v pozadí medzi novinárskou komunitou.

Na záver bola možnosť vyjadriť svoj záujem formou vlastných otázok a neskôr veľkým a zaslúženým  potleskom.

Videozáznam z diskusie si môžete pozrieť nižšie alebo na YouTube kanáli Skautského inštitútu na Slovensku, kde nájdete záznamy aj z ďalších diskusií.

Záznam z diskusie na tému Médiá a zodpovednosť

Sledujte Skautský inštitút na Slovensku na Facebooku či na Instagrame a ktovie, možno v najbližšie mesiace zavítame aj do vášho okolia.

Text: Oliver Čechmánek
Foto: Filip Suchý

Články publikované pod autorstvom časopisu Médium sú texty určené pre cieľovú skupinu v roverskom veku, texty zo starších čísel časopisu, alebo texty bez uvedenia autorstva.
ZDIEĽAŤ