Dobehni si po Vlčí dych a gazelie nohy: Prvý týždeň

  Program, Reportáž
1504

Je za nami prvý týždeň plnenia výzvy Vlčí dych a gazelie nohy a s ním tiež dva spoločné behy: S Andym v Košiciach a so Simčou v Bratislave. Prečítajte si, čo sa im podarilo zažiť.

Beh s Andym

Andy behal v Košiciach, no tentokrát si beh užíval sám.

„Počas celého dňa som bol nejako unavený, pravdupovediac v ten deň by som si asi nepovedal, že toto je dobrý deň na beh. Po rozbehu a rozcvičke prišla opäť myšlienka: uch dnes to bude tazke. Nastavil som si speed run s intervalmi rýchlych behov a išiel do toho. Beh bol náročný, aj napriek snahe si ho užiť (lebo to je podstata behu) sa mi to nedarilo. Avšak pocit po behu bol super, pretože nie je ľahké behať, keď sa nám nechce.

A to vnímam aj v živote nie je umenie robiť niečo, keď sa nám chce. Umenie je to vtedy, keď sa nám nechce a prekonáme sa.

P.S.: Nemám rád, keď bežím, niekto fajčí a musím to nechtiac dýchať!“

Andy pripravený na beh

S Andym bol dohodnutý ísť behať tiež Jucha zo Spišskej Novej Vsi, ktorý nám o svojom zážitku napísal:

„Večerný beh po Košiciach sa mi zdal ako úžasný nápad. Zabehať si s priateľmi, s párom neznámych tvárí a hlavne s mojím bývalým radcom Andym. Vzrušovala ma táto myšlienka na posunutie výzvy na nový level. Pri viacerých či už výzvach alebo voľných programových moduloch sa dá zabaviť aj s partiou, a preto ma to skutočne nadchlo. Čo však náhoda nechcela, bolo to, že som sa kvôli takmer hodinovému meškaniu vlaku nemohol dostaviť načas. Prišiel som do Košíc akurát po behu, nestihol som ho. Trochu ma to sklamalo a pri tejto spomienke stále zakúšam akúsi horkosť, ale už teraz sa teším na ďalšie spoločné behy. Verím, že podobnú príjemnú atmosféru z nadchnutia budem cítiť aj nabudúce a postarám sa o to, aby som to tentokrát stihol.“

Beh so Simčou

V ten istý deň a čas sa v Bratislave uskutočnil beh pod vedením skautskej sestry Simči. O tom, ako to dopadlo, píše:

„2. apríl – krásny slnečný deň, ideálny na spoločný beh! Naša trasa trvala 35 minút a za ten čas sme stihli odbehnúť 4 km. Trasa sa nachádzala na Železnej studienke, kde stromy navôkol sú krásne zelené a rozkvitnuté. Dobrá voľba ako únik z rušného mesta. Účasť nebola vysoká, ale o to milšia. Prvého spoločného behu v Bratislave sa zúčastnila Zuzka s Emkou, Dávid a ja, Simča. Veríme, že každému z nás nadšenie z výzvy Vlčí dych a Gazelie nohy vydrží do konca a spoločne si po ňu úspešne dobehneme.“

Simča s partiou v lesoch pri Bratislave