ScoutShop.sk predstavil nový vylepšený Skauting pre chlapcov

  Promo
1434

Skauting pre chlapcov je najčítanejšou knihou svojej doby medzi anglickými chlapcami a dievčatami, teda na ostrovoch, kde v roku 1907 skauting vznikol. Táto knižka ani po vyše storočí nestratila na svojej kvalite a v súčasnosti je obľúbeným titulom aj na Slovensku. V roku 2020 prináša skautský internetový obchod ScoutShop.sk dotlač jej druhého úspešného vydania, ktoré dostalo hneď niekoľko zberateľských vylepšení.

Na svete existuje asi len niekoľko kníh, ktoré sú tak známe ako Skauting pre chlapcov. Táto Baden-Powellova kniha spustila v roku 1908 lavínu, ktorá sa valí dodnes. Po prvom vydaní sa z nej okamžite stal najpredávanejší trhák a najčítanejší titul anglických chlapcov a dievčat. Vďaka ich nadšeniu sa zrodilo skautské hnutie.

Kniha pôvodne vychádzala v dvojtýždňových intervaloch v šiestich častiach. Skautský internetový obchod ScoutShop.sk prináša vylepšené druhé vydanie v slovenskom jazyku. Obsahovo knižka ostáva nezmenená, no prináša niekoľko drobných technických vylepšení, ktoré z nej robia naozaj unikátny zberateľský kúsok.

Skauting pre chlapcov je historickým pokladom, ktorý ponúka pohľad na skauting v čase jeho vzniku v roku 1908. Jej posolstvo, ale i mnohé časti sú atraktívne dodnes a aktuálne natrvalo. Predpokladáme, že sa stane súčasťou skautských sľubov v mnohých oddieloch a súčasťou knižnice mladých i dospelých skautov.

Prehľad vylepšení

  • Obálka dostala nový dekoračný a dizajnový prvok – parciálny lak, ktorý z už tak súčasného prevedenia vytvára naozaj pôsobivý kúsok.
  • Praktická záložka je ďalšou z noviniek. Výrazná oranžová farba sa tak z obálky posúva aj medzi strany tejto knižnej klasiky.
  • Predsádka sa z bielej dvojstrany mení na koláž Baden-Powellových kresieb, ktorých sa čitateľ nebude vedieť nasýtiť.
  • Čierno-biele vnútro knihy sa decentnou hnedou farbou posúva k prehľadnejšiemu čitateľskému zážitku. Pridaná farba tak sprehľadňuje jednotlivé časti knihy a ilustrácie získavajú dobový ráz.

Štyri drobnosti, ktoré nijakým zásadným smerom neovplyvňujú Skauting pre chlapcov ako ho poznáme. No i tak z neho vytvárajú jedinečný kúsok, ktorý je podkladom v každej skautskej knižnici.

Predsádka sa z bielej dvojstrany zmenila na koláž Baden-Powellových kresieb, ktorých sa čitateľ nebude vedieť nasýtiť.

Detail predsádky.

Praktická záložka oranžovej farby.

Kresby sú odteraz v hnedej farbe.

Parciálny lak obálke knihy Skauting pre chlapcov.

Koordinátor Betlehemského svetla na Slovensku
ZDIEĽAŤ