Objavte Banskú Štiavnicu a ubytujte sa v Skautskom dome

  Promo
1024

Hostel Skautský dom v Banskej Štiavnici – ubytovanie kúsok od prírody a centra krásneho historického mesta zároveň, pre skautov už od 4€ za noc.

Ideálne na oddielové víkendovky, dom funguje celoročne. Súčasťou Hostela je aj veľká záhrada v ktorej sa dá robiť táborák, grilovačka či opekačka alebu využiť na hry. V zime je v okolí možnosť lyžovania a bežkovania, aj sánkari si vedia prísť na svoje.

Tipy na výlet: Sedlo Červená studňa a odtiaľ kamkoľvek po okolí – peši, na bežkách či bicyklom, športové stredisko SKI Dúbravy v obci Ilija (autobusom len 13 minút zo Štiavnice) – zjazdovka, bežkárska trať i upravená ľadová plocha, na korčuľovanie sa dá využiť aj niektorý z blízkych „tajchov“ (jazier) – Klinger, Červená studňa, Veľká vodárenská…

Viac informácií o ubytovaní na hostel.stiavnica.sk.

Pozrite si jesennú Banskú Štiavnicu

Historické mesto, ukryté v mohutnej kaldere niekdajšieho Štiavnického vulkánu, známe ťažbou kovov (najmä striebra), významnou banskou legislatívou a akademickou tradíciou, ktoré je od roku 1993 spolu so svojím okolím zapísané do zoznamu Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Desaťtisícové mesto, pre ktoré je nesmierne významný turizmus a jej bohatá história.

ZDIEĽAŤ