Park Drienová – miesto pre pravých skautov

  Promo
2326

Výsledkom dlhodobých aktivít BIOMASY, združenia právnických osôb je vznik parku v malebnom prostredí troch katastrov – Ďurčiná, Rajec a Šuja. Dnes má podobu uceleného miesta v peknej prírode, kde snahou je nadobudnúť harmóniu medzi prírodou a človekom.

Vzniku parku predchádzalo množstvo aktivít spojených s čistením a zveľaďovaním prostredia ako aj starostlivosť o domáce zvieratká vďaka dobrovoľníkom a zamestnancom BIOMASY, ktorí sa o park neprestajne starajú aj dnes.

Za posledný rok, odkedy sa začali práce na farme, sa zrealizovalo množstvo prác, od vyčistenia areálu, cez realizáciu oplotenia, rôznych prístreškov pre nových obyvateľov, výsadba stromov, správna starostlivosť o celý areál šetrným spôsobom k prírode a množstvo ďalších drobných prác. Cieľom je na toto miesto vrátiť zdravý život, biodiverzitu, ekologické poľnohospodárstvo a tiež vodu, bez ktorej život umiera.

Ponuka pre skautov

BIOMASA prichádza s ponukou pre skautov naplánovať si letný čas pobytom v prírode. Bezplatne ponúkame miesto v malebnom prostredí Parku Drienová, kde si môžu postaviť svoje stanové príbytky.

Toto miesto skautom poskytne všetko potrebné pre príjemné prežitie v prírode, pod holým nebom, tak ako to vie sama príroda najlepšie ponúknuť. Určite tu zažijú množstvo dobrodružstiev a odnesú si mnoho zážitkov, či už zo spoznávania kútov tohto krásneho miesta alebo zoznámenia sa so zvieracím obyvateľstvom – kone, ovce, kravy, kozy, husi, sliepky…

V areáli parku sa môžu inšpirovať výsledkami prác, ktoré boli doteraz zrealizované. Napríklad výstavba hrádzok, ktoré zachytávajú vodu potrebnú pre prirodzené zavlažovanie alebo výsadba 150 stromčekov, kde vznikol ovocný sad starých odrôd jabloní, hrušiek, sliviek, drienok, aj ďalších, menej známych druhov drevín. Nachádza sa tu aj niekoľkých architektonických diel, ktoré okolie nielen skrášľujú ale nesú v sebe hlbokú spomienku na udalosti, ktoré sa v Rajci stali.

Veríme, že Park Drienová, toto doteraz nepoznané miesto pravých skautov, bude tým pravým miestom na ich život v prírode počas letných dní v roku 2016.

Pre bližšie informácie ako tento pobyt zrealizovať nás kontaktujte na info@biomasa.sk.

medium-biomasa-logo

BIOMASA, združenie právnických osôb
023 34 Kysucký Lieskovec č. 743
tel. 041/423 15 00

medium-promo-biomasa-park-drienova_panel-1

medium-promo-biomasa-park-drienova_panel-2

medium-promo-biomasa-park-drienova_panel-1

 

Články publikované pod autorstvom časopisu Médium sú texty určené pre cieľovú skupinu v roverskom veku, texty zo starších čísel časopisu, alebo texty bez uvedenia autorstva.
ZDIEĽAŤ