Lenka ako koordinátorka projektu Inklúzia

  Projekty, Skauting
637
Na fotografii koordinátorka projektu Lenka Stahlová

Prednedávnom som sa rozhodla prijať úlohu koordinátorky projektu Inklúzia v SLSK zameraná na členky a členov SLSK z LGBTI+ skupiny. Aj keď je táto téma ťažká a mnohokrát silno polarizujúca, je veľmi dôležité sa jej venovať a starať sa o to, aby sa žiadni naši členovia a členky necítili diskriminovaní. 

Cieľom tohto projektu je vytvorenie bezpečného priestoru pre členky a členov SLSK  z LGBTI+ skupiny a sformulovanie a implementovanie dlhodobého postoja organizácie k celkovej téme sexuálnej orientácie a rodovej identite. Viac o projekte Inklúzia v SLSK zameraná na členky a členov SLSK z LGBTI+ skupiny si môžete prečítať tu.

Mojím zámerom v tejto roli je v prvom rade to, aby sme sa v skautingu všetci cítili dobre. Aby každý, kto je ochotný osvojiť si skautské hodnoty, mal v skautingu svoje miesto a cítil sa prijato. Každé dieťa, mladý človek a dospelý by sa totiž mal cítiť, že je prijímaný taký, aký je. Ľudia z LGBTI+ komunity pritom často môžu v živote byť diskriminovaní a šikanovaní za to, kým sú a práve skauting sa môže stať ich bezpečným miestom, kde ich niekto bez súdenia vypočuje. Som presvedčená, že by sme mali akceptovať a podporovať našich členov a členky aby sa stali tými najlepšími a pravdivými verziami samých seba, nehľadiac na ich sexuálnu orientáciu či rodovú identitu. Chcela by som teda svojím dielom dopomôcť k tomu, aby sa v skautingu cítili dobre všetci, vrátane ľudí z LGBTI+ skupiny, ktorých nie je na svete tak málo, ako by sme si mohli myslieť.

Autor: Lenka Stahlová

ZDIEĽAŤ