Zapoj sa aj ty do instagramovej súťaže MyEuropeMyWish

  Projekty
1512

9. mája má v kalendári meniny Roland. Okrem toho tam vieme nájsť aj to, že tento deň je Dňom Európy, ktorý sa oslavuje každý rok naprieč celou Európou. V Bratislave sa tento deň oslavoval v predstihu, cez víkend 4.-5. mája. To nám ale nebráni, aby sme vám dnes predstavili Instagramovú súťaž, v ktorej môžete vyhrať veľmi zaujímavé ceny.

9. mája 1950 navrhol Robert Schuman, francúzsky minister zahraničných vecí, vo svojom prejave novú podobu politickej spolupráce v Európe, ktorá by posilnila hospodársku spoluprácu medzi národmi a zabránila by vojnám. Jeho víziou bolo vytvorenie európskej inštitúcie, ktorej úlohou by bolo riadenie spoločného trhu s uhlím a oceľou. V rovnaký deň bola aj podpísaná tzv. Schumanová deklarácia, ktorá vychádzala z jeho prejavu. Zmluva, ktorá viedla k vytvoreniu spomínanej inštitúcie, bola podpísaná o rok neskôr. Návrh Roberta Schumana sa tým pádom považuje za začiatok budovania spoločenstva krajín, ktoré dnes nazývame Európskou úniou. Preto si aj tento deň tak slávnostne pripomíname.

Poďme už ale k spomínanej instagramovej súťaži. V rámci celoeurópskeho projektu My Europe My Say, do ktorého sme sa aj ako slovenskí skauti zapojili, sme ti doteraz prinášali rôzne články, diskusie a nápady na aktivity o Európskej Únii pod hashtagom #MEMSLOVENSKO. Teraz ti k tomu všetkému dávame možnosť sa zapojiť do zaujímavej súťaže MyEuropeMyWish, s možnosťou vyhrať ešte zaujímavejšie ceny.

Ako sa môžem zapojiť?

Aby si sa zapojil, musíš nahrať na Instagram fotku s popisom, kde spomenieš aké je tvoje prianie pre Európu do budúcnosti. Môžeš spomenúť ako chceš aby Európa vyzerala, ako fungovala a podobne.

Pravidlá

  • musíš sledovať profily @MyEuropeMySay a @AEGEE_Europe
  • Nahrať fotku na osobný instagramový profil s popisom súvisiacim s fotkou
  • Spomenúť v popise ‘This post is my participation to the #MyEuropeMyWish competition’ aby bolo jasné, že sa zapájaš do súťaže
  • Spomenúť hashtagy #MyEuropeMyWish #MyEuropeMySay #ErasmusPlus a spomenúť @MyEuropeMySay a @AEGEE_Europe
  • Príspevok nesmie obsahovať vulgarizmy, nevhodný obsah, požívanie alkoholu alebo iných návykových látok a ani vyjadrenie podpory konkrétnej politickej strane alebo politikovi

Súťaž trvá do 20. mája, príspevok pridaný po tomto dátume sa do súťaže nezaráta. Hodnotiť sa bude relevantnosť fotky a popisu, kreativita, originalita, celkový dosah meraný v počte like-ov a komentárov a dodržanie pravidiel. Dajte si teda záležať :).

Výhercovia budú spomenutí v príspevku na profile @MyEuropeMySay a kontaktovaní do súkromnej správy.

A moment, na ktorý ste všetci čakali, čo za ceny pre vás máme

  • Výlet do Bruselu na poslednú konferenciu projektu MyEuropeMySay na jeseň
  • Vlakový lístok Interrail na cestovanie po celej Európe
  • MyEuropeMySay materiály a merch – šatka, taška, odznaky, náramky, tričko #lamavoter atď.

3 vybrané fotky budú aj vystavené pred Európskym parlamentom v Bruseli počas volieb 23.-26. mája. Každú túto cenu môže vyhrať iba jeden človek a súťaž prebieha v celej Európe, takže sa treba poriadne snažiť!

Tešíme sa na vaše príspevky a držíme palce :).

Viac info o dni Európy

Erik Řehulka
110. zbor Bratislava-Vajnory

Články publikované pod autorstvom časopisu Médium sú texty určené pre cieľovú skupinu v roverskom veku, texty zo starších čísel časopisu, alebo texty bez uvedenia autorstva.
ZDIEĽAŤ