Rozbiehame prípravu Manuálu k základnému kurzu

  Projekty
1356

Aktuálnou novinkou Rady pre vzdelávanie je príprava pôdy pre nový Manuál k základnému kurzu. Nachádzame sa vo fáze oslovovania skúsených členov, ktorí by vypracovali podklady ku konkrétnym témam, v ktorých „sú doma“.

Naším cieľom je vytvorenie manuálu pre organizátorov základných kurzov v podobnej forme, ako má už vydaný Radcovský manuál. Môžete sa tešiť na kompletne spracované povinné témy prednášok, tak ako sú uvedené v príručke Vzdelávanie v Slovenskom skautingu, spolu s pridanými radami, tipmi a inšpiráciami, ako oživiť prednášky. V Manuáli sa tiež dočítate informácie k osobnej inštruktáži, ktorá je druhou možnou formou základného kurzu.

Základné kurzy sú určené pre členov Slovenského skautingu vo veku 17 a viac rokov, ktorí majú minimálne, príp. žiadne skúsenosti so skautingom a vedením oddielu. Viac informácií  o základnom kurze sa môžete dočítať tu na strane 68. A prečo základný kurz? S rastúcou organizáciou rastie tiež potreba mať dostatočne školených dobrovoľníkov ochotných priložiť ruku k dielu. Často našou činnosťou oslovíme i ľudí, ktorí si síce nezažili romantiku skautského veku, ale i napriek tomu im je skauting blízky. Lepšie neskôr ako nikdy. Či?

Ak máte pocit, že obsahová náplň základného kurzu by mala byť rozšírená o ďalšie užitočné témy, budeme veľmi radi, ak nám svoje podnety napíšete na vzdelavanie@skauting.sk.

Veríme, že práca členov, ktorí priložia ruku k dielu, čoskoro prinesie svoje plody. Na záver si dovolíme pridať malú výzvu spolupracovať na veľkej výzve: e-learning vo vzdelávaní SLSK je takým malým kostlivcom v skrini, neustále sa objavujúcim v strategických plánoch.

Je načase sa s týmto kostlivcom popasovať:
Si počítačový maník? Názov „Moodle©“ ti niečo hovorí? Alebo poznáš podobné programy? Tak poď spolu s nami bojovať s kostlivcom. Spolu vytvoríme Základný kurz v e-learningovej forme! A možno by to mohol byť pre Teba aj dobrý námet na seminárnu prácu, nie? 😉 Píš na vzdelavanie@skauting.sk.