Fašiangové variácie

  Program
2416

Vo fašiangovom období zvykneme robiť karnevaly. Aby to nebolo vždy o tom istom, vymyslíme každý rok originálnu tému a snažíme sa jej prispôsobiť každý detail – od pozvánky, cez výzdobu, občestvenie a program až po kostýmy. Vyberáme teda niečo na ochutnávku z našej kuchyne…

Filmový karneval

V hollywooodskom štýle prichádzajú do miestnosti plnej kinových plagátov celebrity po červenom koberci. Medzi nimi je Dr. House, Brigitte Jones či Nožnicovoruký Edward. Milé sú aj postavičky ako Bilbo, Nastenka alebo Simpsonovci. V súťažiach hádame napríklad, z ktorého filmu je tento soundtrack. Napokon si tí najpopulárnejší odnášajú zlaté oscarové sošky.

Rockový koncert

Keď je oddiel alebo zbor odrastený, nie je lepšou alternatívou karnevalu karaoke vo veľkom štýle. Zahrajte sa na svoje obľúbené kapely a predveďte sa! Fanúšičky budú šalieť. Roztrhané rifle, kožené bundy, farebné spreje na vlasy a mikrofón na pódiu patrí len vám. Po koncertných vystúpeniach si rockové hviezdy odnášajú platinové platne, ale to ešte nie je koniec. Nikdy ste sa nevybláznili lepšie ako na diskotékovej after party, pretože si púšťate všetky vaše obľúbené hity, do toho paru a svetelné efekty a popíjate, ako inak, kofolu J

Hawai

Zatúžili ste po lete uprostred zimy? Nech sa páči: surferi v bermudách a divošky s kvetinovými vencami, palmy a tropické ovocie. V aktivitách sa zídu plávacie kolesá, nafukovačky a zábavný je aj prekážkový beh v plutvách. Ktorá partia namieša najlepší exotický koktejl? Plážovú atmosféru dotvárajú tóny ukulele, pri ktorých sa vlníte ako hula tanečnice. Akoby za oknami vôbec nezúril mrazivý vietor.

Spoločenský večierok

Aj tí najmenší majú právo užiť si plesovú sezónu a zahrať sa na elegantné dámy a gentlemanov. K tomu patrí aj kurz spoločenského správania v podobe vtipných scénok. Keď už vieme, ako sa vyhnúť faux pas v divadle, reštaurácii alebo na rande, prichádza učiteľ tanca a ponúka nám lekciu valčíka. Vymeniť maskáče za krásne šaty sa oplatí – výsledkom je zdvorilá nóbl atmosféra v príjemnej skautskej spoločnosti.

International

Aká je vaša vysnívaná destinácia? Vopred sa dohodnite so svojou družinou a odprezentujte ju originálnym spôsobom na medzinárodnom karnevale. Okrem typického oblečenia nezabudnite pripraviť aj národnú špecialitu… Tak, a o program a občerstvenie je postarané. Stretneme toreadora, Picassa aj japonské gejše. Malé šarmantné Francúzsky v baretkách ponúkajú bagetky so syrom a olivami, ktoré konkurujú anglickým raňajkám od chlapcov z Británie. Gréci nás učia tanec Zorba aj recept na Tsatsiki. Obdivujeme pravé sárí (v sekáči sa dá nájsť všetko) a kým súťažíme vo vedomostnom kvíze plnom indických reálií ako Milionár z chatrče, usrkávame si z voňavého korenistého čaju. Hotová cesta okolo sveta za jeden deň.

Ako vidíte, každý karneval či večierok sa môže stať nezabudnuteľným aj vďaka svojej téme. O nápady nie je núdza. Lákavé by mohli byť aj oldies party, karneval literárnych postáv alebo tradičné fašiangy na ľudovú nôtu. Tak čo vy na to – za čo sa prestrojíte najbližšie?

78. zbor Tatranskí orli Poprad
ZDIEĽAŤ