Víkend plný zábavy a vzdelávania s pracovným nasadením

  Program, Reportáž
378
Foto: Matúš Mahút

Radcovské fórum, Družina roka, Roverhood, Cassiopeia špeciál, Kurzy+, odborky, výzvy či stupne napredovania… to všetko a ešte viac vychádza z dielne Programovej rady, ktorá počas celého roka neúnavne pracuje na tom, aby členovia a členky Slovenského skautingu mohli osobne napredovať a zúčastňovať sa národných akcií. Je tvorená dobrovoľníkmi pochádzajúcimi zo všetkých kútov Slovenska. Avšak aj oni niekedy potrebujú akciu, ktorá je pre nich, a preto sa každoročne koná  stretnutie Programovej rady.

Programová rada sa po roku opäť stretla, a to v hojnom počte! Akcia s tradičným februárovým dátumom sa uskutočnila v obľúbenej a pokojnej dedinke Terchová.

Program víkendu bol veľmi bohatý. Nechýbali prezentácie tímov o ich činnosti za posledný rok, pracovné skupiny na rôzne programové témy, ani samostatná práca v tímoch. Pre rozlet kreativity Programovej rady sa na stretnutí už každoročne koná aktivita s lízatkami a príprava komunitnej večere, ktoré tvoria zaručenú zábavu.

Aby stretnutie Programovej rady nebolo iba o práci a zábave, vždy sa snažíme na tomto stretnutí priniesť aj tému zvonku, ktorá má potenciál obohatiť všetkých dobrovoľníkov. Tento rok to bol workshop na tému Duševné zdravie dobrovoľníkov od organizácie IPčko.

Všetkým zúčastneným patrí veľká vďaka za príjemnú atmosféru, ktorú na stretnutí vytvorili. Pozrite sa na ňu s nami.

Pracovné skupiny počas World café

Foto: Matúš Mahút
Foto: Matúš Mahút
Foto: Matúš Mahút

Workshop na tému duševné zdravie dobrovoľníka od organizácie IPčko

Foto: Matúš Mahút
Foto: Matúš Mahút
Foto: Matúš Mahút

Príprava komunitnej večere

Foto: Matúš Mahút
Foto: Matúš Mahút
Foto: Matúš Mahút
predsedníčka Programovej rady Slovenského skautingu
ZDIEĽAŤ