Aký bol, je a bude Roverhood

  Akcia, Program
624
Foto: Na fotografii môžete vidieť jedinečnú nášivku z prvého ročníka roverskej akcie Roverhood.

Roverhood – nová akcia v Slovenskom skautingu venovaná tým, ktorí toho pre skauting robia najviac, sa uskutočnila. Rok intenzívneho stretávania a plánovania nakoniec priniesol odmenu v podobe 4 slnečných dní naplnených inšpiračným, motivačným a oddychovým programom. Prečítajte si článok a dozviete sa, aký bol prvý ročník tejto akcie a čo s ňou bude ďalej.

Tretí septembrový víkend sa v Bielych Karpatoch neďaleko mesta Myjava v obci Vrbovce konal prvý ročník akcie Roverhood. Akcia určená pre skautov – roverov, ale aj neskautov vo veku od 18 rokov splnila, a v niektorých prípadoch našťastie aj nesplnila, očakávania účastníkov, ale aj samotného realizačného tímu.

O čom bola akcia

Prvý ročník akcie bol určený pre 50 účastníkov – ľudí aktívnych v skautingu z celého Slovenska. Slogan akcie je „Príď sa odpočiniť,“ ktorý, ak ste to náhodou ešte neodhalili, v sebe skrýva odpočinok, ale aj napĺňanie roverského hesla „Slúžim!“ A presne o tom Roverhood bol. Účastníci mali možnosť načerpať sily a inšpirácie počas zážitkového LARPU DEMOhráč; prednášok o Boji s dezinformáciami, Greenwashingu či o medzinárodnom angažovaní; diskusie Ako na slobodu nazerajú kvír ľudia; služby v dedine; voľných večerov pri ohníku a predovšetkým počas ležania v lehátku na pláži. A to všetko v úplnej slobode, kedy bolo na rozhodnutí každého účastníka, ako sám strávi čas na akcii.

Foto: EduLARP DEMOhráč na tému demokracie, jej krehkosti a čo môžeme urobiť pre jej obranu.
Foto: EduLARP DEMOhráč na tému demokracie, jej krehkosti a čo môžeme urobiť pre jej obranu.
Foto: Roverské heslo “Slúžim!” sme absolvovali na rôznych miestach v obci, kde sme natierali preliezky, zábradlie, zastávku a dávali sme pletivo okolo stromčekov pri cyklotrase.
Foto: Pre pravý odpočinok tu bola pláž, na ktorej si mohli účastníci posedieť, zahrať sa spoločenské hry alebo si pospať.

Človek mieni…

Žiadne podujatie sa nezaobíde bez ťažkostí a presne to sa stalo aj počas posledných dní pred akciou, kedy sa odhlásilo viacero účastníkov, ale aj pomocníkov a dokonca boli nejaké straty aj na strane realizačného tímu. Akcie sa tak napokon zúčastnilo 37 účastníkov, z toho jeden zástupca z Českej republiky, 6 pomocníkov a 6 členov tímu. A v neposlednom rade sa na Roverhoode ukázalo aj viacero hostí, ktorí boli ako odborníci pozvaní na jednotlivé bloky programu.

A čo bude ďalej

Ako už naznačilo slovíčko „bude“ z nadpisu článku, realizačný tím je motivovaný robiť akciu aj naďalej a je pripravený na plánovanie druhého ročníka. Vďaka spätnej väzbe od samotných účastníkov tak bude ďalší ročník ešte lepší a my sa tešíme na ďalších účastníkov, ktorí sa prídu odpočiniť.

Foto: Spokojní účastníci a organizátori prvého ročníka Rovehoodu.

Nezabudnite sledovať naše sociálne siete, kde sa dozviete všetko o ďalšom ročníku:

Facebook
Instagram
www.roverhood.sk

predsedkyňa Programovej rady Slovenského skautingu
ZDIEĽAŤ