Víťazmi Družiny roka 2023 sú…

  Program, Reportáž
1084

Do Družiny roka, najprestížnejšej celoslovenskej medzidružinovej súťaže Slovenského skautingu, sa tento rok prebojovalo sedem najlepších družín. 15. ročník v téme Malého princa vyvrcholil víkendovým finále, ktoré sa konalo 15. až 18. júna na Vlčom Vrchu v obci Horná Súča. Počas štyroch dní sedem družín predviedlo svoje zručnosti, skautské vedomosti, bojovného ducha a tímovú spoluprácu. Máme za sebou nezabudnuteľné finále a už poznáme víťazov. Ako to dopadlo? Pozrite sa sami.

7. Gama, 91. zbor Prieskumníci

6. Čierne ovce, 1. zbor Baden-Powella Bratislava

5. Kaktusky, 117. zbor sv. Františka z Assisi

4. Snežienky, 54. zbor Posledného spojenectva Banská Štiavnica

3. Surikaty, 80. zbor Ginko Piešťany

2. Svište, 68. zbor Biele Vrany

1. Ježkovia v pohode, 64. zbor Štefana Kluberta Levoča

Finále Družiny roka ukázalo, že kombinácia tímovej spolupráce, vedomostí a zručností prinášajú úžasné výsledky. Ježkovia v pohode si s víťazstvom zaslúžene zabezpečili svoje miesto v histórii tejto prestížnej súťaže. Tešíme sa na ďalšie ročníky, kde sa budú stretávať najlepšie družiny z celého Slovenska.

Vďaka patrí tiež členom realizačného tímu, ktorí svojou neúnavnou prácou a vytrvalosťou prispeli k hladkému priebehu celej akcie. Ich úsilie a oddanosť sú obdivuhodné a bez nich by Družina roka 2023 nebola taká úspešná.

Foto: Matúš Mahút

Realizované s finančnou podporou predsedu vlády Slovenskej republiky

ZDIEĽAŤ