Vĺča+: To bol štvordňový kurz plný vedomostí a zábavy

Program, Reportáž
565
Foto: Archív kurzu Vĺča+

Na prelome apríla a mája sa uskutočnil programový kurz Vĺča+, tentokrát v novom, štvordňovom, prevedení. Účastníci tak mali viac času na načerpanie nových vedomostí, odskúšanie zručností a výmenu skúseností.

Kurz Vĺča + sa v tomto roku konal prvýkrát v histórii namiesto klasických 3 dní až 4 dni, od 28. apríla do 1. mája. Miestom konania bolo pastoračné centrum v obci Zubák, ktorá sa rozprestiera neďaleko hraníc s Českou republikou, v okrese Púchov. Vďaka pánovi farárovi mali účastníci aj organizátori možnosť zoznámiť sa s históriou a zaujímavosťami obce (napríklad s tým, že názov Zubák vznikol pravdepodobne podľa toho, že v minulosti mali obyvatelia tejto obce zuby nezvyčajne veľkých rozmerov), a tiež s informáciami o okolitej prírode.

Účastníci sa mohli počas týchto štyroch dní bližšie zoznámiť s programovou ponukou pre včielky a vĺčatá – so stupňami napredovania a príručkami, odborkami, výzvami, voľnými programovými modulmi. Okrem tém týkajúcich sa priamo programovej ponuky, čas bol venovaný aj témam ako plánovanie, psychológia, alebo globálnym témam.

Čas prišiel počas kurzu aj na odreagovanie – v podobe drobničiek, ktoré vymýšľali účastníci, ale aj detských ukazovačiek. Kurz priniesol nové priateľstvá, vedomosti, inšpiráciu, zábavu, ale aj dobré jedlo, a to všetko v krásnom prostredí. 

Autor: Zlatka Müllerová

ZDIEĽAŤ