Získaj vlčí dych a gazelie nohy

  Program
994

Výzva Vlčí dych a gazelie nohy nám ponúka skvelú možnosť si poriadne zamakať, nabrať svaly a kondičku a pravidelne sledovať prebúdzajúcu sa prírodu počas príjemného behu. Šport, ktorý si vo svete získal toľkú obľubu si získa možno práve aj teba.

Posledných pár rokov tu bola príležitosť plniť si kolektívne výzvu Vlčí dych a gazelie nohy. Plnitelia výzvy mali k dispozícii online tabuľku, kam si mohli zapisovať všetky minúty, kilometre aj dojmy a inšpirovať sa navzájom. Pred dvoma rokmi vznikol v aplikácii Strava klub pre Vlčí dych a gazelie nohy, do ktorého sa môže ktokoľvek pridať a všetky svoje úspechy zdieľať s ostatnými takýmto spôsobom.

Keďže už minulý rok si online tabuľka nenašla toľkých záujemcov, nebude už tento rok k dispozícii. Všetci nadšenci tohto športu sa tak stále môžu pridať k nám na kolektívne plnenie výzvy, zaregistrovať sa na Strave a dobehnúť s ostatnými až do „cieľa“.

Podmienky výzvy

  • Počas 90 dní si aspoň 45-krát pôjdem zabehať von (nie v hale a ani na bežeckom páse). Môžem behať aj v meste, ale najlepšie to je v lesoch a kopcoch.
  • Beh musí trvať minimálne 30 minút bez prestávok v bežeckom tempe, ktoré mi vyhovuje. Nezáleží na vzdialenosti, ktorú prebehnem. Nemal by som sa však prechádzať.
  • Za jeden deň sa ráta maximálne jeden beh. Beh nenahradzuje turistika ani iné športy.

Tabuľka na stiahnutie

Ak by si sa strácal v aplikácii a chceš si plnenie výzvy zapisovať aj offline, môžeš si vytlačiť tabuľku, do ktorej si môžeš jednoducho zaznačovať, ako sa ti darilo. Stiahnuť si ju môžeš tu.

Pred začiatkom si prečítaj motivačný úryvok z knihy Karpatské hry: Hra na vlčí dech a gazelí nohy (Miloslav Nevrlý):

„Běhej proto po lesích jako vlk, skákej jako gazela po planinách. Lesní běh ti zase postaví duši na nohy. A tělo? Na zlaté nožičky! Nejtěžší je začít. Nebát se únavy, výsměchu. Jen houšť a větší kapky – nejkrásnější zásada. Půl hodiny denně, stejně bys ji doma mátožně prolelkoval, provzdychal. Ráno nebo večer, v zimě či v létě, za slunce i deště. Běh je králem dne, často tím jediným pořádným, co za celý den uděláš.“

predsedníčka Programovej rady Slovenského skautingu
ZDIEĽAŤ