Rozhľadňa v novom šate

  Program, Skauting
1937

Rozhľadňa ti pomôže rozhliadnuť sa vôkol seba počas výstupu, krok po kroku, poschodie po poschodí. Pracuje s rôznymi dôležitými a aktuálnymi témami a ak chceš zažiť dobrodružstvá spojené s osobným napredovaním tak Rozhľadňa je niečo pre teba.

Voľný programový modul Rozhľadňa – stúpaj s nami a znač svoj pokrok do novej tabuľky

17, to je počet poschodí pokým vystúpaš úplne navrchol, no ako sa vraví cesta je cieľ a preto nie je plnenie tohto modulu nijako časovo ohraničené a mal/a by si sa plne sústrediť na jednotlivé úlohy, ktoré preveria tvoju osobnosť a pomôžu ti napredovať.

Modul vytvoril tím Skauti myslia globálne pár rokov dozadu a je inšpirovaný sdgs – cieľmi trvalo udržateľného rozvoja, ktorých je 17, počet poschodí Rozhľadne teda nie je náhodný. Tieto ciele sa týkajú rôznych tém a spísalo ich OSN  v spolupráci s mnohými organizáciami a jednou z nich boli aj skauti.

Každé z poschodí má svoju tému, ktorej sa venujú jeho úlohy. Cieľom Rozhľadne je aspoň v istom merítku primäť ťa, aby si sa vcítil/a do kože iných, zakúsil/a situácie, ktoré možno inak nie a rozmýšľal/a nad témami často zabúdanými.

Na každom poschodí sa ti núkajú 3 úlohy, alebo si môžeš zvoliť aj vlastnú v spolupráci s vodcom/vodkyňou. Mala by však byť pre teba výzvou. Vlastné úlohy môžeš mať max. 4.  Vždy po splnení aspoň jednej úlohy z daného poschodia si môžeš vyfarbiť políčko preň určené v našej novej tabuľke, ktorú nájdeš na vytlačenie TU.

Úlohy na plnenie

Zhrnutie podmienok plnenia

  • Potrebné splniť jednu úlohu z každého cieľa, spolu 17 úloh.
  • Plnenie modulu je bez časového ohraničenia.
  • Ak je úloha splnená už pred začatím modulu, neráta sa a je potrebné si vybrať inú.
  • Možnosť vytvoriť si v spolupráci s vodcom maximálne 4 vlastné úlohy.