Bodka za Tajomstvom vianočnej ponožky

  Program
1604

Posledný deň minulého roka bol zároveň posledným dňom plnenia novej príležitostnej výzvy Tajomstvo vianočnej ponožky. Jej cieľom bolo priniesť do nášho prežívania plnosť života aj v čase korony, upevniť vnútornú slobodu a radosť, aj keď žijeme náročnú dobu.

Nevieme, koľko presne ľudí si túto výzvu plnilo – do ankety o správnom šúpaní banánu sa zapojilo vyše 460 ľudí, čo môže byť orientačný údaj. No aj toto číslo je úctyhodné. Popularita Tajomstva vianočnej ponožky nás naozaj prekvapila!

V prvom rade by som sa chcel poďakovať skautskému bratovi Gekonovi, náčelníkovi Slovenského skautingu, ktorý výzvu Tajomstvo vianočnej ponožky vytvoril. Hoci sme najprv rozmýšľali, či po výzve Antivírus bude dostatočný záujem o ďalšiu príležitostnú výzvu, podarilo sa Gekonovi pripraviť výzvu natoľko atraktívnu a príjemnú, že padla takpovediac na veľmi úrodnú pôdu. Vďaka, Gekon.

No rovnako by som sa chcel poďakovať aj všetkým vám, ktorí ste sa rozhodli Tajomstvo vianočnej ponožky plniť. Vďaka vašej podpore a pozitívnej spätnej väzbe sme cítili, že jej vytvorenie, pravidelné prispievanie denných úloh či vytvorenie online tabuľky mali zmysel. Veríme, že vaši dni boli vďaka výzve skutočne naplnené a že ste vďaka nej prežili pokojné sviatky aj prípravu na ne.

Rád by som vám všetkým poprial aj do ďalšieho roka mnoho ďalších naplnených dní. Ako nám Tajomstvo vianočnej ponožky ukázalo, máme toho veľa vo vlastných rukách. Neváhajte preto pokračovať s „Radou mojej mamky“ aj naďalej. Skúste si aj v roku 2021 na každý deň vytvoriť malú, jednoduchú úlohu, ktorá vám prinesie svetlo a radosť do náročných dní.

Na záver máme pre vás ešte jedno prekvapenie – v spolupráci so skautským obchodom ScoutShop.sk sme vytvorili na pamiatku tejto výzvy originálne ponožky v príslušnom dizajne. Vďaka nim si teda budete môcť pripomenúť pokojné a naplnené dni Vianoc 2020 po celý rok.

Ponožky nájdete v skautskom obchode ScoutShop.sk, kde si ich môžete rovno objednať aj s nášivkou výzvy Tajomstvo vianočnej ponožky.

Predseda Programovej rady Slovenského skautingu.
ZDIEĽAŤ