Pošli nám svoje pripomienky a vyhraj

  Program
1251

Programová ponuka pre všetky vekové kategórie je pravidelne dopĺňaná a aktualizovaná. Možno ste si ale všimli maličkosť, ktorá všetkým ostatným unikla – a teraz prichádza vaša šanca! Prinášame jednoduchú možnosť ozvať sa Programovej rade ohľadne odboriek a výziev.

Všetky novinky v programe, či už ide o stupne napredovania, odborky, výzvy či voľné programové moduly, sú pripravované pozorne a s dôrazom na kvalitu. Môže sa ale samozrejme stať, že sa niekde vyskytla chyba. Možno ste si sami všimli, že v určitej odborke je niečo neaktuálne alebo že niektorá výzva by sa mohla jednoducho vylepšiť. Napíšte nám o tom a spolu takto môžeme posunúť skautský program opäť ďalej.

Takéto úpravy sa momentálne dejú príležitostne, najčastejšie v prípade, že Programovú radu niekto na určitú skutočnosť upozorní. Pripomienky od členov Slovenského skautingu, vďaka ktorým sme zlepšili či opravili náš program, boli v posledných mesiacoch napríklad tieto:

  • návrh vytvoriť náročnejšiu úroveň pri výzve Tri vrcholy;
  • upozornenie, že odbor herpetológia sa zaoberá nielen štúdiom plazov, ale aj obojživelníkov (pri odborke Herpetológ);
  • otázka o podmienke mať splnený zelený stupeň pri plnení červeného stupňa určitých odboriek (ako napr. Hráč spoločenských hier či Skautská história);
  • návrh určiť podmienky pre trvalé nosenie výziev Školský prospech a Kvapka krvi.

Ak ste teda aj vy našli v prípade odboriek a výziev niečo, čo je podľa vás možné zlepšiť, neváhajte a ozvite sa nám. Nezabudnite, že podmienky všetkých odboriek a výziev nájdete na stránke www.skauting.sk v časti Skauti – Program.

Traja z vás, ktorých náhodne vyžrebujeme, získajú príručku Odborky.

Možnosť pripomienkovať odborky a výzvy môžete cez tento formulár:

Ozvať sa môžete aj priamo na mailovú adresu program@skauting.sk.

Väčšinu vydaných odboriek, výziev, voľných programových modulov a najvyšších programových ocenení nájdete aj v príručke Odborky. Zakúpiť si ju môžete v skautskom obchode ScoutShop.sk.

Predseda Programovej rady Slovenského skautingu.
ZDIEĽAŤ