Upravili sme niektoré odborky a výzvy

  Program
5242

Naša programová ponuka je skutočne pestrá – každý si nájde niečo, vďaka čomu sa môže ďalej rozvíjať. Príležitostne príde ale tiež potreba korigovať niektoré z vydaných programových prvkov. Tentoraz sa zmeny týkajú dvoch odboriek a dvoch výziev.

K nedávno vydanej odborke Babysitter prišlo niekoľko pripomienok, za ktoré sme veľmi vďační a viaceré sme zapracovali. Zmenila sa nášivka a niektoré body v zelenom i červenom stupni.

Upravenú odborku Babysitter nájdete na webe.

Aktualizácie sa tiež dočkala odborka Herpetológ. V pôvodnej verzii boli v bodoch spomenuté iba plazy, pričom odbor herpetológia sa zaoberá rovnako plazmi ako aj obojživelníkmi. Jednotlivé body boli preto upravené, aby odrážali túto skutočnosť.

Upravené body odborky Herpetológ nájdete tiež na webe.

Zmenami prešli aj dve výzvy, pri ktorých vyvstala otázka ohľadne možnosti ich trvalého nosenia.

Výzva Kvapka krvi: môžeš ju nosiť trvalo v prípade, že máš nárok na bronzovú Jánskeho plaketu (10 odberov). Nie je následne potrebné “obnovovať” si výzvu darovaním aspoň raz za rok. Veríme však, že ťa výzva k takému návyku naučí.

Rovnako ak z objektívnych dôvodov (dlhodobá choroba, tehotenstvo…) nemôžeš výzvu obnoviť, nemusíš si nášivku odšívať.

Aj výzvu Školský prospech je potrebné obnovovať, avšak po novom je možné ju nosiť aj trvalo. Musíš splniť dve podmienky:

  • Na koncoročnom vysvedčení v 9. ročníku (resp. v kvinte) musíš prospieť s vyznamenaním.
  • Výzvu Školský prospech si splnil (tj. mohol si si nášivku našiť) po min. 2 iných vysvedčeniach na ZŠ (resp. po kvintu).

Čo sa týka rangerov a rangeriek, ktorí si túto výzvu chcú splniť, vzťahujú sa podmienky na strednú školu.

Ak by ti napadli pripomienky na zlepšenie ďalšieho programového prvku, neváhaj nám napísať na program@skauting.sk.