Zabehni si po Vlčí dych a gazelie nohy – tentoraz spoločne

  Pozvánka, Program
2642

Z každoročného jarného plnenia populárnej výzvy Vlčí dych a gazelie nohy sa už stala tradícia. Po pokojnom zimnom spánku je čas opäť si obuť bežecké topánky a vydať sa objavovať krásy prírody či mesta v príjemnom a zdravom tempe.

Po minulé roky sa mnohí zapojili do online tabuliek, kde spoločne sledovali svoje úspechy pri plnení Vlčieho dychu a gazelích nôh. Tento rok ale posunieme zážitok z plnenia tejto výzvy ešte ďalej.

Opäť začneme spoločne plniť výzvu 1. apríla, pričom bude trvať do 29. júna (90 dní). Opäť budeme mať možnosť zdieľať svoje dobrodružstvá v online tabuľke. Avšak na rozdiel od predchádzajúcich rokov budeme mať skvelú možnosť užiť si beh spoločne s ďalšími skautkami a skautmi.

Ak budeš v čase plnenia výzvy sledovať pozorne stránku skaut.sk, prípadne jej stránku na sociálnej sieti, nájdeš každý týždeň udalosť, ktorej sa môžeš zúčastniť – beh so známejšou skautkou alebo skautom. S ňou či s ním si môžete zabehať, ale tiež sa po behu porozprávať o témach, ktoré vás zaujímajú. Obohatiť sa tak môžeš v dvoch rovinách: dobre si zabeháš, čím prospeješ svojmu telu, a tiež sa dozvieš zaujímavé veci, čím prospeješ svojej duši.

Ak si výzvu plniť nechceš, nevadí. Spoločného behu sa môžeš zúčastniť tiež, postačia ti len bežecké topánky a chuť urobiť niečo pre seba.

Pevne teda veríme, že táto možnosť vás povzbudí k tomu, aby ste tiež objavili krásu behu!

Podmienky výzvy Vlčí dych a gazelie nohy

Počas 90 dní si aspoň 45-krát choď zabehať von (nie v hale a ani na bežeckom páse). Môžeš behať aj v meste, ale najlepšie to je v lesoch a kopcoch. Beh musí trvať minimálne 30 minút bez prestávok v bežeckom tempe, ktoré ti vyhovuje. Nezáleží na vzdialenosti, ktorú prebehneš. Nemal by si sa však prechádzať. Za jeden deň sa ti ráta maximálne jeden beh. Beh nenahradzuje turistika ani iné športy.

 

Tabuľka na stiahnutie

Aby sa ti táto výzva príjemnejšie plnila, máme pre teba aj klasickú papierovú tabuľku. Vďaka nej si teraz môžeš jednoducho zaznačovať, ako sa ti darilo. Odporúčame ti vytlačiť si rovno dve tabuľky na jednu stranu formátu A4 – druhú potom môžeš dať kamarátovi alebo spolubežcovi.

Stiahni si tabuľku