NOXeriál: Bill pri cintoríne a jazere!

  Program
1669

Je tu opäť Bill a jeho obľúbený voľný programový modul NOX+.

Bill: NOX #9 – Pri cintoríne

Tohto roku bol naozaj krásny september. Nádherné a dlhé babie leto. Dva voľné dni v pracovnom týždni. Mesiac na NOX ako stvorený. Jesenné mesiace mám najradšej. Dá sa spať von, nie je v noci ešte zima a cez deň sa dá krásne leňošiť pri ohni. No v septembri som NOX nedal. Prerušil som pre mňa tak úspešnú NOXácku šnúru nocí. Nevadí, je tu ďalší mesiac a ďalšia výzva k prespaniu von. Máme Zrenie a prebiehajú skúšky absolventov lesnej školy. Sme v Novom Smokovci. Záverečný rituál máme na miestnom cintoríne. Mesiac krásne svieti ako aj sviečky na väčšine hrobov. Máme pred Dušičkami a tak atmosféra je na tomto mieste ako sa patrí. Kým sme tu boli všetci, neprišlo mi toto miesto tak tiché. Ako si ukladám spacák k domu smútku, hodím očkom, či tu nemám nejakého suseda. Tabuľky, ktoré lemovali pletivo cintorína, s nápisom: „nezapaľujte sviečky, lebo lákajú medvede“, mi zrazu tiež až tak vtipné neprišli. Tej noci bola v Tatrách fujavica. Na striedačku s neustálym vetrom sa menil iba dážď a sneh. Nad ránom som už konečne zaspal ako mŕtvy. Bola to však jedna z najzaujímavejších nocí, ktoré si z NOXu odnášam.

Bill: NOX #10 – Pri jazere

A máme koniec novembra. Len tak-tak sa mi podarilo NOXovať. Už by som bol nerád, keby mi utiekla ďalšia noc. Tradične, ako to na hodnotiacom víkende s bandou priateľov chodí, sa po prechádzke, hodnotení ročníka, saunovaní, tataráčiku a rozprávania sa až do noci, patrí aj trošku pospať. Ešteže je u brata Gekona na záhradke jazero, teda jazierko. A bol tam aj pes aj dážď aj sychravo. Ale vybral som si spanie pri jazere. Prišlo mi to celkom vtipné. Keď niekedy budete mať možnosť a brat Gekon vám bude chcieť to jazierko ukázať, mrknite sa naň. Určite aj vy budete chcieť pri tomto jazierku spať. Ale poviem ešte niečo. Bez prechádzky, hodnotení ročníka, saunovaní, tataráčika a rozprávania sa až do noci s naozajstnými priateľmi to nebude ono.

Billovo dobrodružstvo pri cintoríne

Všetko v poriadku po mystickej noci

Ak ste sa sami podujali plniť voľný programový modul NOX alebo NOX+, neváhajte a pošlite nám krátky popis aj s niekoľkými fotkami či videom na mail program@skauting.sk.

Kompletné znenie podmienok pre voľný programový modul NOX nájdete po kliknutí na skauting.sk.

Predseda Programovej rady Slovenského skautingu.
ZDIEĽAŤ