NOXeriál: Kika a Ceruzka na snehu s cudzím Psom!

  Program
1557

Našla sa medzi nami ďalšia dobrodružná duša, ktorá je ochotná podeliť sa so svojimi zážitkami. Kika si začala plniť voľný programový modul NOX a na jednu z nocí presvedčila aj svoju skautskú sestru Ceruzku.

Kika: NOX #1 – Freestyle

Zdravím, som Kika zo 78. zboru Tatranskí orli Poprad a taktiež som sa rozhodla plniť NOX. Vytiahla som so sebou aj najlepšiu kamarátku Ceruzku, tiež zo 78ky. Išli sme na Klobúk, čo je kopec nad Spišským Bystrým. Cestou sa k nám pridal cudzí psík z dediny. Nevedeli sme sa ho zbaviť, a tak sme ho nechali, aby išiel s nami až na Klobúk. Vyšli sme úplne hore, k veľkej bridlicovej skale, a rozhodli sa, že tam na noc ostaneme. Našli sme si závetrie pod skalou, naniesli čačinu, okolo naukladali hrubé suché drevo a urobili si „manželskú posteľ“. Neskôr sme vyšli hore pozorovať západ slnka a popritom sme psíkovi dali netradičné meno Pes. Robil nám spoločnosť. Hore na skale strašne fúkalo. Keď západ skončil, dosť mrzlo a tak sme si pripravili spacáky a z batohov vybrali večeru, aby sme sa najedli. Podelili sme sa samozrejme aj so Psom. Ceruzka povedala, že pôjdeme skoro spať. No ako to už väčšina pozná, dlho do noci sme sa rozprávali, hrali slovné hry, pozorovali hviezdy a zverovali sa s našimi tajomstvami. Pes sa zvalil medzi nás a Ceruzka si ho prichýlila k sebe do spacáku. Tomu ale muselo byť dobre. Pár krát v noci zavrčal, no asi to nebolo nič dravé, lebo ráno sme sa zobudili živé. Vyšli sme hore na východ slnka, kde sme mali krásny výhľad na Tatry, Kráľovu hoľu a Slovenský raj. A keďže v noci poriadne mrzlo, nevedeli sme si obuť vibramy. Pes vybral z batohu naše raňajky a skoro všetko zjedol. Najedli sme sa z toho, čo nám nechal, napokon sme sa zbalili a o ôsmej sme schádzali dole domov.
PS: Psa sme sa potom nevedeli zbaviť ani keď sme prišli k Ceruzkinmu domu.

NOXáčky s kamošom Psom

Dychberúci ranný výhľad

Ak ste sa sami podujali plniť voľný programový modul NOX alebo NOX+, neváhajte a pošlite nám krátky popis aj s niekoľkými fotkami či videom na mail program@skauting.sk.

Kompletné znenie podmienok pre voľný programový modul NOX nájdete po kliknutí na skauting.sk.

Predseda Programovej rady Slovenského skautingu.
ZDIEĽAŤ