Skautská bežecká sezóna 2018 otvorená!

  Program
2197

Běhej proto po lesích jako vlk, skákej jako gazela po planinách. Lesní běh ti zase postaví duši na nohy. A tělo? Na zlaté nožičky! Nejtěžší je začít. Nebát se únavy, výsměchu. Jen houšť a větší kapky – nejkrásnější zásada. Půl hodiny denně, stejně bys ji doma mátožně prolelkoval, provzdychal. Ráno nebo večer, v zimě či v létě, za slunce i deště. Běh je králem dne, často tím jediným pořádným, co za celý den uděláš.“ (Miloslav Nevrlý – Karpatské hry: Hra na vlčí dech a gazelí nohy)

Výzva Vlčí dych a gazelie nohy ti ponúka skvelú možnosť si poriadne zamakať a po zimnom spánku sa dostať do prírody. Šport, ktorý si získal v ostatnom čase toľkú obľubu si získa možno práve aj teba.

Už šiesty rok sa skauti a skautky z celého Slovenska chystajú vyraziť do lesov a lúk s cieľom načerpať nové sily do letných mesiacov a spoznať nové zákutia prírody vo svojom okolí. Táto výzva je inšpirovaná jednou z Karpatských hier známeho Miloslava Nevrlého.

Presne tak ako minulý rok, aj tento sa už 1. apríla 2018 spustí spoločná iniciatíva na kolektívne plnenie tejto výzvy. Využi online tabuľku, kde si ľahko môžeš zaznačiť informácie o každom svojom behu. Takto sa môžu všetci bežci spoločne motivovať a viezť k úspešnému dosiahnutiu tejto vytrvalostnej výzvy.

Minulý rok sa do tabuľky zapísalo až 42 ľudí, z nich výzvu splnilo 14 bežcov.

Zapíš sa do online tabuľky

Ako sa pridať do online tabuľky?

  • Klikni na odkaz vyššie alebo sem.
  • Vytvor si v najbližšom prázdnom stĺpci svoj bežecký profil.
  • Začni behať, zapisuj a inšpiruj sa ostatnými.

Prekonaj sám seba a získaj túto náročnú výzvu, odmenou ti bude štíhla atletická postava v lete (100% garancia!).

Podmienky pre splnenie výzvy Vlčí dych a gazelie nohy
(aj na stránke skauting.sk)

  • Počas 90 dní ísť aspoň 45-krát behať von (nie v hale a ani na bežeckom páse). Môžeš behať aj v meste, ale najlepšie to je v lesoch a kopcoch.
  • Beh musí trvať minimálne 30 minút bez prestávok v bežeckom tempe, ktoré ti vyhovuje. Nezáleží na vzdialenosti, ktorú prebehneš. Nemal by si sa však prechádzať.
  • Za jeden deň sa ti ráta maximálne jeden beh. Beh nenahradzuje turistika ani iné športy.

Tabuľka na stiahnutie

Aby sa ti táto výzva príjemnejšie plnila, máme pre teba prekvapenie. Tabuľku ako pri Modrom živote. Vďaka nej si teraz môžeš jednoducho zaznačovať, ako sa ti darilo. Odporúčame ti vytlačiť si rovno dve tabuľky na jednu stranu formátu A4 – druhú tabuľku potom môžeš dať kamarátovi alebo spolubežcovi.

Stiahni si tabuľku

Daj svojim kamarátom zdieľaním na Facebooku vedieť, že si sa do tejto výzvy pustil. Možno ich motivuješ a pridajú sa aj oni.


Zdieľať na Facebooku