NOXeriál: Bill pri krížoch a v zenovej záhrade!

  Program
1488

Vytrvalý Bill vám dnes vyrozpráva svoje zážitky z dvoch letných nocí, kedy sa mu podarilo vychutnať si noc pod holým nebom.

Bill: NOX #7 – Freestyle pri kríži

Blížil sa koniec mesiaca a mne zas neostával čas na kvalitný NOX. Preto som v pondelok 31. júla vyrazil do Vrbova, aby som si tam urobil NOX. Vedel som, že Andy má na farskej záhrade kríže z krížových ciest, ktoré tam pribúdajú. Z minulého plnenia NOXu pri kríži sa mi táto forma páčila, no keďže v tejto NOX+ nebola, dal som si ju do Freestyle formy. Noc bola nádherná a konečne som sa dobre vyspal. Ráno som vstal, zbalil a šiel do práce.

Bill: NOX #8 – Na tábore

Ôsmy NOX v poradí bez prestávky. Píše sa august a legendárna časť lesnej školy SELŠ – Rybolov. Tu by sa dali urobiť viaceré základné formy prespania pre NOX+. Už si stačí iba vybrať. Tento rok sme mali lesnú školu ladenú na japonskú kultúru. Na táborisku bola urobená krásna zenová záhrada a nedalo mi, aby som v nej nespal. Niekoľko nocí som spal v tejto záhrade pokoja. Naozaj sa mi spalo úžasne a to bez ohľadu na to, či pršalo, či bol spln, či štípali komáre. Vždy sa krásne a pomerne veľmi rýchlo zaspávalo. Určite tomu dopomohli mihotajúce plamienky sviečok, ktoré tam účastníci mohli chodiť zapaľovať.

Billova noc pri krížoch

Mystérium zenovej záhrady

Navštívte skaut.sk aj budúci utorok a prečítajte si o Jofreym, ktorý si vybral jednu z najťažších podmienok – noc na snehu.

Ak ste sa sami podujali plniť voľný programový modul NOX alebo NOX+, neváhajte a pošlite nám krátky popis aj s niekoľkými fotkami či videom na mail program@skauting.sk.

Kompletné znenie podmienok pre voľný programový modul NOX nájdete po kliknutí na skauting.sk.

Predseda Programovej rady Slovenského skautingu.
ZDIEĽAŤ