NOXeriál: Jofrey na operačnej sále!

  Program
1736

Jofrey vo svojom NOXovaní pokračuje, tentoraz sa vybral prespať pod holým nebom v studenom novembri.

Jofrey: NOX #2 – Freestyle

Ahojte, znova Dano (Jofrey) z Desiatky, idem sa pochváliť ďalšou NOX nocou. Zasa ma tlačil dátum, november sa už končiť chcel. A tak som sa vybral prespať do prírody v strede týždňa. Nabalil som si pár nevyhnutných vecí. Išiel som na najbližšie miesto, ktoré poznám. Tým miestom bola miestna vyrovnávacia nádrž. Vzdialená od môjho domu ani nie 10 minút. Hneď po škole som si nahádzal výbavu do ruksaka, z ktorej najviac pomohli celta a sekera. Zhotovil som si narýchlo prístrešok. Bol veľmi priestranný. Dokonale uzavretý… haha, jedna skautka by to nazvala operačnou sálou.
Prístrešok postavený, ale mne sa tam nechcelo byť od utorkového poobedia až do rána, tak som odišiel domov a prišiel som späť do prístrešku až neskoro večer. Idem k prístrešku, svietim si čelovkou a už z diaľky vidím zelený odraz celty. Ako prichádzam bližšie, rozoznávam guľaté tvary. Zrazu utečú! Hmm, hovorím si, že to bola asi líška. Potom sa utešujem, že bola asi plachá. A teda nebude besná. Avšak spal som nepokojne. Fúkal silný vietor, bál som sa, že mi celtu odfúkne. Mal som ju tak biednejšie upevnenú. Čakal som každú chvíľu, že na mňa spadne jeden z tých stromov, čo zlovestne vŕzgal vo vetre. Chvíľami som ľutoval, že tá líška nezostala so mnou. Ráno som sa prebudil do pekného rána, vrátil som sa domov a hurá do školy 🙂

Prístrešok v štýle operačná sála

Nočný príchod do pelechu

Jofrey sa už nevie dočkať ďalšieho dňa v škole

Nasledujúci utorok očakávajte opäť príspevok od Billa, ktorý sa rozhodol stráviť dve noci duchovnejšie – pri krížoch a v zenovej záhrade.

Ak ste sa sami podujali plniť voľný programový modul NOX alebo NOX+, neváhajte a pošlite nám krátky popis aj s niekoľkými fotkami či videom na mail program@skauting.sk.

Kompletné znenie podmienok pre voľný programový modul NOX nájdete po kliknutí na skauting.sk.

Predseda Programovej rady Slovenského skautingu.
ZDIEĽAŤ