NOXeriál: Bill na mystickom mieste a pri ohni!

  Program
1748

Hoci ste o Billovom NOXovaní nepočuli už od augusta, neznamená to, že sa „flákal“ a tento voľný programový modul zanedbával. Práve naopak – plní jeho vyšší level, NOX+, a úspešne sa mu darí získavať noc za nocou.

Bill: NOX #6 – Pri vlastnoručne založenom ohni

Ďalší NOX, v poradí už šiesty bez prestávky, bola noc z 23. na 24. júna. Odmakal som si na chalúpke od rána do večera. Najedol som sa, zbalil si pár vecí a vyrazil som. Cieľ bol jasný – Tisícročná kaplnka. Krásny západ slnka, pohodová cesta a všade navôkol pokoj. Keď som dorazil na miesto, premýšľal som nad formou tohto NOXu. Najprv som si vravel, že pri kríži, alebo vymyslím vlastný Freestyle a to „na mystickom mieste“. No ako som sa tak rozhliadal po okolí, uvidel som perfektný stôl. No ale „Freestyle na stole“ neznie až tak dobrodružne 🙂 Cestou k tisícročnej kaplnke som si nazbieral mätu na čaj. Hneď po tom, ako som si nazbieral drevo a urobil kresadlom oheň, pustil som sa do stavby prístrešku. Podklad (stôl) som už mal, a tak netrvalo dlho a prístrešok bol hotový.  A ten čaj… ako pravý táborový. Ak si odmyslím šuhajov, ktorí kúsok vedľa mňa skúšali alkoholickú kombinatoriku a vyrevovali celú noc, tak to bol celkom pekný NOXík. V lese by mi bolo lepšie a bol by som tam hlavne sám.  Ráno o piatej som sa zbalil a odišiel z tohto miesta preč. Cestou domov som nazbieral ešte kvety bazy na sirup. Tomuto NOXu som priradil formu:  pri vlastnoručne založenom ohni, aby som čerpal zo základných foriem.

Pravý NOXák Bill

Ležovisko pripravené na stole

Je ráno…

S NOXeriálom pokračujeme a budúci utorok vám náš nový stály prispievateľ Jofrey opíše, ako noxoval v operačnej sále.

Ak ste sa sami podujali plniť voľný programový modul NOX alebo NOX+, neváhajte a pošlite nám krátky popis aj s niekoľkými fotkami či videom na mail program@skauting.sk.

Kompletné znenie podmienok pre voľný programový modul NOX nájdete po kliknutí na skauting.sk.

Predseda Programovej rady Slovenského skautingu.
ZDIEĽAŤ